Nagroda dla Wiktorii Gołuch

Spójrz okiem artysty – Paul Gauguin” NAGRODA DLA WIKTORII GOŁUCH.

Paul Gauguin – postimpresjonista, artysta niespokojny duchem, w którego dziełach natura i fantazja, prawda i wyobraźnia splatają się ze sobą. Do tworzenia prac inspirowanych twórczością Gauguina zaprosił młodych twórców MDK „Śródmieście” w 6 edycji konkursu „Spójrz okiem artysty”.

11 stycznia 2022 roku zostały opublikowane wyniki 6 ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Spójrz okiem artysty – Paul Gauguin”. Na konkurs, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu, wpłynęło 557 prac z 96 placówek oświatowych. Jury postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 199 prac. Wśród nich znalazło się 6 prac wykonanych w pracowni plastycznej „Mansarda” ze świdnickiego emdeku. Prace malarskie i graficzne inspirowane twórczością Gauguina wykonały : Wiktoria Gołuch, Jagna Habzda, Natalia Strzelczyk, Agata Gałuba, Anastazja Jaworska, Konstancja Kulak.

Największe brawa należą się WIKTORII GOŁUCH, która otrzymała nagrodę w kategorii „Malarstwo”. Wiktoria to tegoroczna maturzystka, która planuje studia na ASP, jest to wieloletnia uczestniczka zajęć w „Mansardzie” ( chyba 13 lat ?! 🙂 ), nasz supermłodzik.

Gratulacje dla wszystkich dziewczyn i podziękowania za reprezentowanie placówki w tym prestiżowym konkursie!!! / Joanna Waksmundzka/

 

Loading