Muzyczna zagadkowa „Nie-Nuda” czeka! – Spotkanie 52 (zagadkowa środa:)

Witajcie w kolejny dzień naszego tygodniowego świętowania razem z Mamą i całą Rodziną. Mam nadzieję, że wczorajszy koncert sprawił przyjemność wszystkim mamom (dla przypomnienia link:https://mdk.swidnica.pl/muzyczna-nie-nuda-zaprasza-wydanie-specjalne-z-okazji-dnia-matki-spotkanie-51/ Motywem przewodnim tego tygodnia jest oczywiście piosenka „A ja wolę moją mamę” i od niej dziś też zaczniemy. Niektóre nagrania dotarły do mnie zbyt późno, żebym mogła je dołączyć do wspólnego filmowego koncertu, dlatego posłuchamy ich osobno.  Dziś dla mamy śpiewamy razem z Ignacym – na pewno kto wcześmiej nie znał dobrze piosenki, to teraz bez problemu zaśpiewa refren :

Ale największa radość świętowania to wspólne rodzinne świętowanie! Dzień Mamy razem z Dniem Taty, Dniem Babci, Dniem Dziadka i ….już za kilka dni Dniem Dziecka – to dopiero jest super!. Nie bez powodu ostatnia nutowa zagadka dotyczyła Rodziny. No może takiej trochę innej od naszych, ale …..:) Rozwiązanie zagadki i wspólna z nią zabawa już w poniedziałek! A teraz na cześć każdej Rodziny posłuchajmyPiosenki o rodzinie” w wykonaniu Klaudii. Kto zna – niech śpiewa: „najlepsza drużyna to moja rodzina” , kto nie zna niech słucha i tańczy! I podziwia kwiaty w ogrodzie – taki dodatkowy prezent dla mam:)

To na koniec wspólne rodzinne rozwiązywanie zagadki! Dziś nie będą to nuty – odetchnijcie głęboko, posłuchajcie i odpowiedzcie…

Zagadka 52

Ile różnych ptasich głosów głosów słychać w nagraniu?/ 3pkt.    A może potraficie je rozpoznać? Jeden z ptaków jest nawet widoczny… -/3pkt.

 

Czekam na odpowiedzi i zapraszam na kolejny dzień “Tygodnia dla Mamy i całej rodziny” . A może podzielicie się wrażeniami z Waszego wspólnego rodzinnego świętowania – rysunki, fotografie, nagrania…?

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej zagadkowej “Nie!-Nudy” – cdn.

Agnieszka Banach:)

Loading