Muzyczna „Nie-Nuda” uczy śpiewać hymn! – Spotkania z hymnem MDK w pracowni muzycznej dz. II

 

Cały poprzedni tydzień czyli 12-16 października minął w pracowni muzycznej dz. II MDK pod hasłem : „Wszyscy znamy hymn MDK „Jest taki dom„. Codziennie na każdych zajęciach uczyliśmy się hymnu i poznawaliśmy postać naszego patrona Mieczysława Kozara-Słobódzkiego. Każdy mógł nas odwiedzić i wspólnie z nami ćwiczyć tę ważną dla MDK pieśń – zajęcia były otwarte dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli i odbywały się w ramach corocznej akcji naszej pracowni pt. „Tydzień z hymnem MDK” .  W czwartek 15 października 2020r. , na zajęciach Studia piosenki i zespołu dawnego,  odwiedzili nas uczniowie z pracowni plastycznej Pani Elżbiety Tarnowskiej. Pracując w kilku grupach wspólnie uczyliśmy się tekstu i melodii hymnu „Jest taki dom”. Uczestnicy warsztatów poznali też kilka ćwiczeń emisyjnych,  obejrzeli film o patronie MDK Mieczysławie Kozarze -Słobódzkim, dowiedzieli się , gdzie można znaleźć tekst i podkład instrumentalny do hymnu oraz w jaki sposób sami mogą utrwalać poznaną na warsztatach pieśń. link: https://mdk.swidnica.pl/misja-mdk/historia/   Ważne też było wspólne działanie – uczniowie z pracowni plastycznej choć trochę poznali pracownię muzyczną i jej uczestników.  A wokalistki ze Studia Piosenki dzielnie wspierały prowadzącą czyli Agnieszkę Banach, intonując bezbłędnie melodię hymnu.
Był to tydzień  poprzedzający planowany XIII Bieg Patrolowy śladami naszego patrona. Jednak z powodu trudnej sytuacji epidemicznej impreza została przeniesiona na inny termin, więc my zrobiliśmy sobie wirtualny Bieg Patrolowy  oglądając film, na którym przedstawione były wszystkie ważne miejsca w Świdnicy związane z postacią  Mieczysława Kozara-Słobódzkiego. Należy podkreślić, że zajęcia odbyły się z podziałem na grupy i z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale dzięki takim spotkaniom w dziale II odbył się mini Dzień Patrona. Na dużą wspólną imprezę będziemy musieli pewnie jeszcze trochę poczekać 🙁

A oto nasze fotograficzne wspomnienia z warsztatów:

 

Filmowa relacja jest na etapie tworzenia, dlatego na koniec prezentacja hymnu w wykonaniu Klaudii Chudy, solistki  ze  Studia Piosenki, która też brała udział w warsztatach. Taka prezentacja to na pewno świetna pomoc dla wszystkich, którzy nie znają jeszcze zbyt dobrze hymnu – zaśpiewajmy razem z Klaudią „Jest taki dom……”

 

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i obiecuję nowy konkurs Muzycznej „Nie-Nudy”! MDK obchodzić będzie jubileusz 70-lecia  – warto dowiedzieć się o nim coś więcej . Szczegóły już wkrótce na naszej stronie. Zaglądajcie!

                                                                           Pozdrawiam  śpiewająco!

Agnieszka Banach:)

 

 

 

Loading