Muzyczna „Nie-Nuda” – propozycje dla „Czwartkowiczów”:).

Czwartek to w pracowni muzycznej dz. II dzień zajęć grupy Studio Piosenki i zespołu dawnego „Totus Musicus”, dlatego zabawa zabawą, zagadki zagadkami, ale przypominam zadania dla Was na ten czas samodzielnej pracy. Musimy mieć swój repertuar opanowany – przecież lubicie występować! Jak się spotkamy – pewne rzeczy „doszlifujemy” i występ gotowy!

Pamiętajcie też o wczorajszych zagadkach – dla wszystkich uczestników nagrody gwarantowane. A może ktoś z Was zechce zagrać albo zaśpiewać „zagadkowe” melodie na internetowym forum ?. Czekam na odważnych! – kontakt mailowy : a.banach@mdk.swidnica.pl lub telefoniczny – sms, WhatsApp.

Wszelkie publikacje tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.

 

        Zadania dla grup „czwartkowych”

Studio Piosenki dla Dzieci i Młodzieży

  • Pracujemy nad repertuarem na XVII Konkurs Piosenki „Przebój z jajem’2020”. Wspólnie przygotowujemy piosenkę „Orkiestry dęte”, oto link do piosenki: https://youtu.be/fcvqLRCQ2tA Utrwalajcie znajomość melodii i uczcie się tekstu na pamięć – tekst podałam już wcześniej.

Pamiętajcie o ćwiczeniach emisyjnych! Brumbramy, ruramy i jeździmy windą:)

  • Każda wokalistka pracuje też nad swoją solową piosenką wybraną wcześniej do projektu pracowni pt.”Jak w kinie”, opartego na piosenkach i utworach z popularnych filmów.
  • Proponuje też samodzielne wyszukiwanie piosenek do solowego śpiewania – zacznijmy od strony: https://wygrajsukces.com.pl/plyty-mp-nuty-teksty/ oraz przypominamy sobie piosenki „Chodź pomaluj mój świat”, której uczyliśmy się wcześniej. https://youtu.be/CANx5RcdPdo

 

Zespół Muzyki dawnej „Totus Musicus”

  • Grupę koncertową zespołu „Totus Musicus” czyli Maję, Ewę, Karolinę i Emilię proszę o pracę nad wybranymi utworami. Przypominam tytuły i podaję przykładowe wersje wykonań tych utworów – warto ich posłuchać.
  • „Tourdion” https://youtu.be/zCqebhV0KlE, a do posłuchania: https://youtu.be/MZJ3qjLJlpQ
  • „Viva la musica”https://youtu.be/HTqHMYOVqOg (Uwaga! – my gramy od dźwięku d2)
  • Le maitre de maison https://youtu.be/Dq6A1wtqonw
  • „Cum decore” https://youtu.be/VdAOvcH2z18
  • Dodatkowe zadanie to zaprojektowanie własnego wizerunku scenicznego w stylu dawnym (epoka średniowiecza) – dla ułatwienia podaję przykładowe strony internetowe z informacjami na ten temat: https://medieval-market.com/pl/ubiory_kobiece.php# , https://www.celticwebmerchant.com/pl/buty-i-odziez/damska-odziez/sredniowieczna-odziez-damska/.

Pamiętajcie – ważna jest nie tylko sukienka, ale i buty, dodatki, fryzura. Chętnie zobaczę Wasze propozycje – przyślijcie zdjęcie!

 

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej „Nie!-Nudy” –  cdn.

 

Agnieszka Banach

 

Loading