Muzyczna „Nie-Nuda” czeka! – Spotkanie 47 („Klawiaturowa” środa:)

Cześć „Klawiaturowcy”! Pozdrawiam wszystkich serdecznie, i z pracowni, i z domu:). Tak jak napisałam w naszym zmienionym logo – „Jeśli w domu – to tylko z muzyczną „Nie-Nudą”! Zagadki są, odpowiedzi nadchodzą, nad piosenką „A ja wolę moja mamę” pracujecie – czego chcieć więcej?! Chyba tylko kart zapisu na nowy rok szkolny:) Pamiętajcie o tym i jak najszybciej przynieście do MDK  – do dz. I lub II wypełnione deklaracje na rok szkolny 2020/2021. Można je przynieść osobiście – przychodząc na zajęcia, które odbywają się już według planu. Jeżeli jednak obawiacie się uczestniczenia w zajęciach w tym roku szkolnym, to wystarczy wydrukować deklarację, wypełnić i przynieść do MDK  – oddając kartę w sekretariacie lub po godz. 16.00 wrzucając  do specjalnie przygotowanych skrzynek w dz. I lub II  –  druk deklaracji:   deklaracja-zapisu

Ostatnio prezentowałam  fotografie keyboardów, które mamy w pracowni, dziś prezentuję Wasze prace plastyczne, na których widać nie tylko keyboardy :

praca Michała                              praca  Klaudii 

ale i nasze zajęcia:)

                            praca Oli, na której widać nawet mnie  

I dla porównania zdjęcie „na żywo”:) z dzisiejszych zajęć w pracowni. Tęsknicie? Iga i Pola pierwsze rozpoczęły zajęcia zdalne, no i pierwsze przecierają szlaki wracając do pracowni….                 

I Lila też pracowała dzisiaj ze mną nad zagadką 41…

Czekam więc na moich pracusiów, z czytaniem nut już chyba problemu nie będzie:) A skoro o nutach mowa oto dzisiejsza zagadka – oczywiście, jak to w środę –   nuty !

Jaka to melodia?

Zagadka 47

Podaj polski i angielski tytuł tej piosenki / 2 pkt.  A za podpisanie nut ,  zaśpiewanie lub zatańczenie – dodatkowe 3 pkt.

Wszystkim, którzy chcą się włączyć w przygotowanie naszego „videoclipu” z zagadką sprzed tygodnia to przypominam pracujemy nad piosenką „A ja wolę moją mamę” czyli zagadką 41. Można przygotować tylko fragment piosenki  np. refren, ale nagranie  (audio lub video) muszę otrzymać do najbliższego piątku! Potem oczywiście też, ale już nie będę mogła go wykorzystać we wspólnym filmie. Podane akordy są wygodne do grania zarówno dla keyboardzistów, jak i gitarzystów.

Przypominam – akompaniament czyli partię lewej ręki można grać także pojedynczymi palcami! W refrenie to tylko dźwięki: E – D – C – A   (lewa ręka w dole klawiatury, palcowanie: 1 – 2 – 3 – 5 ). Nie rezygnujcie z tego. Na ćwiczenia praktyczne zapraszam do pracowni albo ewentualnie kontaktujecie się telefonicznie, najlepiej w godzinach swoich zajęć. Poczytajcie też wskazówki z 41 „Nie-Nudy” https://mdk.swidnica.pl/muzyczna-nie-nuda-czeka-spotkanie-41-klawiaturowa-sroda/  Dla przypomnienia podaję nuty, uzupełnione palcowaniem dla prawej ręki:

A na koniec poćwiczcie piosenkę „A ja wole moja mamę” razem z Zosią.  To kolejne, ale nie ostatnie nagranie tego utworu, które dostałam od Was!

lub podkładem instrumentalnym:

 

Na dziś to już wszystko.  Czekam na Wasze prace, odpowiedzi, zdjęcia i   nagrania  – zróbmy wspólną prezentację – najlepiej z piosenką „A ja wolę moją mamę”!  Przesyłajcie telefonicznie (WhatsApp,  sms) ,  mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl  lub przynoście osobiście na zajęcia. Czekam na Was w  pracowni! Pamiętajcie o kartach zapisuhttps://mdk.swidnica.pl/pracownia-muzyczna-i-nie-nuda-wazna-informacja/ Wszelkie publikacje na naszej stronie tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej  zagadkowej „Nie!-Nudy” –  cdn.

Agnieszka Banach:)

 

Loading