Muzyczna „Nie-Nuda” czeka! – Spotkanie 46 (wokalno-„wirusowy” wtorek:)

Witam wszystkich śpiewająco ! Od wczoraj pracujemy stacjonarnie, ale już wiem, że nie wszyscy mogą przyjść na zajęcia. Przyczyny są różne, dlatego obiecane zagadki będę umieszczać nadal. Tym bardziej, że mam w Was dużą pomoc – jak już wcześniej pisałam pomysłów jest bardzo dużo i czekam na dalsze. Każda zagadka to wyzwanie nie tylko dla mądrej głowy, ale przede wszystkim dla głowy pomysłowej.  To możliwość grania, śpiewania, tańczenia, rysowania czy nawet, jak to było wczoraj,  wymyślenia kolejnej zagadki do …zagadki! Podziwiam Was za to i zachęcam do dalszego działania i ruszania głową. Nasza konkursowa zabawa będzie trwała tak długo, jak długo będziecie chcieli w niej uczestniczyć! Dla wszystkich są też zadania bardziej poważne w poprzednich „Nie-Nudach”.  Dlatego tych, z którymi nie spotkam się w pracowni zachęcam do przejrzenia wszystkich poprzednich zadań dla swojej grupy.  „Studio Piosenki” czyli moje kochane „Wirusy”  i wokalistki-solistki przeglądają wszystkie wtorkowe, a wcześniej też   czwartkowe zadania i ćwiczenia. Cały czas czekam na nagrania wybranych piosenek.  Teraz cała pracownia pracuje nad piosenką „A ja wolę moją mamę” https://youtu.be/X6ZpumEE3xs, która była też jedną z naszych zagadek – pewnie już wszyscy wiedzą którą 🙂 Dlatego tę piosenkę można również zagrać. Można  wykonać całość lub tylko jej fragment np. refren, ale koniecznie razem z podanym nagraniem!  Czekam też na fotografowane lub rysowane kwiaty dla mamy albo portrety Waszych mam – już  jeden dostałam!

praca Milenki:

A oto jedno z pierwszych wykonań „A ja wole moja mamę”, które dostałam – wersja Patrycji

 

A dzisiejsza zagadka, jak na wokalny dzień przystało, będzie dotyczyła głosu. Głosy ludzkie dzielą się, jak pewnie wiecie, na żeńskie czyli kobiece i męskie.

  • żeńskie to:  najwyższy sopran, średni – mezzosopran i najniższy alt
  • męskie to : najwyższy tenor, średni baryton i najniższy bas.

A jak jesteśmy młodsi mamy głos dziecięcy i wtedy jest on albo wysoki, albo niski

Przedstawiam muzyczną odpowiedź Zosi na zagadkę 39, która właśnie jest związana z jednym rodzajem głosu. No właśnie…

Zagadka 46

  • O jakim rodzaju głosu śpiewa Zosia? /1pkt.
  • Która część prezentacji Zosi bardziej pasuje do zagadkowego głosu – pierwsza czy druga?  Czyli która jest śpiewana niżej – pasuje do niskiego głosu, a która jest śpiewana wyżej i pasuje do wysokiego głosu?/2 pkt.
  • Na jakim instrumencie grany jest akompaniament do piosenki Zosi /1pkt.

 Uwaga Studio Piosenki !

Zapraszam na zajęcia do pracowni. Ze względu na reżim sanitarny nasze spotkania będą odbywały się w podgrupach max 6- osobowych – każda podgrupa raz w tygodniu, według planu:  wtorek lub czwartek w godz. 16.00 – 17.30.  Szczegółowe informacje będę przesyłała telefonicznie. Proszę pamiętać o konieczności wypełnienia kart zapisu – deklaracji udziału w zajęciach – na nowy rok szkolny 2020/2021

Pamiętajcie o piosenkach: https://mdk.swidnica.pl/muzyczna-nie-nuda-czeka-spotkanie-40-wokalno-wirusowy-wtorek/

I takie małe wspomnienie z naszych zajęć on-line:)…                

Na dziś to już wszystko.  Czekam na Wasze prace, odpowiedzi, zdjęcia i   nagrania  – zróbmy wspólną prezentację – najlepiej z piosenką „A ja wolę moją mamę”!  Przesyłajcie telefonicznie (WhatsApp,  sms) ,  mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl  lub przynoście osobiście na zajęcia. Czekam na Was w  pracowni! Pamiętajcie o kartach zapisuhttps://mdk.swidnica.pl/pracownia-muzyczna-i-nie-nuda-wazna-informacja/ Wszelkie publikacje na naszej stronie tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej  zagadkowej „Nie!-Nudy” –  cdn.

Agnieszka Banach:)

 

Loading