Muzyczna „Nie-Nuda” czeka !- Spotkanie 43 („koncertowy”piątek:)

Witajcie w „koncertowy” piątek. Ile ich już było? Sporo. Tyle  ile tygodni naszej zdalnej nauki. Były koncerty poważne i rozrywkowe, orkiestrowe i kosmiczne, a ostatnio z Wami w roli głównej. A dziś taniec i ruch na różne sposoby. I obiecany flash mob, i rock’n’roll i przeboje…

…więc zacznijmy od przeboju -zagadki,  którą nagrał dla nas Michał Kwiatkowski, ćwicząc pilnie w domu!

Zagadka 43

Co to za utwór i kto jest głównym jego wykonawcą? /2pkt.

Dla ozdoby mały wernisaż  Waszych prac :  Zosi, Patrycji i Klaudii         Rysunkowe odpowiedzi na zagadki – już w poniedziałek!

 

I piątkowy koncert możemy zaczynać!. To lubi pani Agnieszka. Może polubisz i Ty?

ODKRYWAMY „NOWE – DOMOWE” SALE KONCERTOWE

Nasz dzisiejszy koncert ma być zachętą do tańca i zabawy. Dziś w roli głównej Flash mob (czyt. „fleszmob” z ang.„błyskawiczny tłum”).https://pl.wikipedia.org/wiki/Flash_mob  Może kiedyś byliście w takiej sytuacji, że spokojnie spacerujecie  po mieście, robicie zakupy w galerii handlowej, siedzicie w restauracji z rodzicami albo jesteście na dworcu kolejowym i czekacie na pociąg , a tu nagle……..ludzie zaczynają robić coś dziwnego – tańczyć, skakać, śpiewać, czytać książki, stać nieruchomo, cokolwiek. Wiecie co to mogło być? To właśnie flash mob!

Ale koncert bez supportu nie były pełen, dlatego dzisiaj przed tłumem wystąpi solo Ola Kwiatkowska w swojej prezentacji baletowej. Myślę, że jak już spotkamy się na zajęciach to Ola może być świetnym rozpoczynającym nasz wspólny MDK-owski flash mob. A na razie przygotowujemy się w domowych podgrupach – tłumy tylko na zdjęciach i filmach 🙂

W dosłownym tłumaczeniu pojęcie „flash mob” oznacza „błyskawiczny tłum”. Dlaczego? Ideą flash moba jest zaskoczenie czymś niespotykanym, niebanalnym i niesztampowym – czymś spontanicznym! I najlepiej jak ilość zaskakujący osób jest duża, choć najczęściej wszystko zaczyna jedna osoba, do której stopniowo dołączają się inni. Zwykle nie są to przypadkowi przechodnie, choć i oni mogą wziąć udział w takiej akcji-zabawie .

Pomysł na organizację flash mobów narodził się w Nowym Jorku. Pierwsza taka zabawa (2003r. ) polegała na tym, że ludzie wchodzili do pewnego sklepu i pytali o ustalony wcześniej między sobą przedmiot. Zawsze ten sam i o wymyślonej, dziwnej nazwie. Wyobrażacie sobie minę sprzedawcy, który kilkanaście razy musiał odpowiadać przecząco na pytanie o absurdalny przedmiot? Od tego momentu zaczęły pojawiać się podobne akcje, jak np. oddawanie czci pluszowemu dinozaurowi czy aplauz wydawany podczas spektaklu, którego nie ma. Moda na tego typu przedsięwzięcia opanowała cały świat – w tym Polskę! We flash mobach najważniejsza powinna być zabawa i spontaniczność. Z czasem stały się one bardziej zorganizowane, szczególnie te taneczne czy wokalne. I choć teraz bywa, że brakuje im spontaniczności, to zawsze odbywają się w nieoczywistych dla występów miejscach i są zaskoczeniem dla przypadkowych widzów. Teraz nie możemy spotykać się jeszcze w dużych grupach i pewnie za tym tęsknicie.  Dlatego jak się spotkamy to może zorganizujemy takiego flash moba ? A  dziś tłumy tylko na zdjęciach i filmach 🙂

Zobaczcie:

i przykłady w Polsce:

Tak przygotowywano flash moba  dla Oprah Winfrey  https://youtu.be/RhgmNUZJZlE

A teraz wszyscy do zabawy!  Sami wymyślcie i  zorganizujcie domowy flash mop –  taneczny, wokalny albo jakikolwiek  i zaskoczcie wszystkich. Albo zwyczajnie razem z domownikami świetnie się bawcie!

Dla „ułatwienia” podaję przykładowe kroki i figury  taneczne,

  • wygibasy prosto od Michaela Jacksona -choć tu nie w jego wykonaniu https://youtu.be/RztUdknG9H4
  • taniec z instrumentami od niedawno zmarłego legendarnego rockandrollowca o pseudonimie Little Richard (wł. Richarda Wayne Penniman) https://youtu.be/LVIttmFAzek     A na deser dodatkowa zagadka 44 związana z tym filmem
zagadka 44

Ile saksofonów gra w zespole Little Richarda i czy zawsze wszyscy grają na scenie? /2 pkt.

To już wszystko na dziś. Było mniej poważnie, ale mam nadzieję, że wesoło. Czekam na wrażenia:)

I oczywiście czekam też na Wasze prace, odpowiedzi, nagrania, zdjęcia – telefonicznie (WhatsApp,  sms) lub mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl  Wszelkie publikacje na naszej stronie tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej koncertowej „Nie!-Nudy” –  cdn.

Agnieszka Banach:)

P.S. Przypominam o zadaniu dodatkowym dla wszystkich:) – gramy, śpiewamy,  nagrywamy, przesyłamy piosenkę  „A ja wolę moją mamę” https://youtu.be/X6ZpumEE3xs   Jak najszybciej, bo nie zdążę zrobić wspólnego filmu:) Rysunki do tej piosenki też mogą być!

 

Loading