Muzyczna „Nie-Nuda” czeka! – Spotkanie 35 (wokalno-„wirusowy” wtorek:)

Witajcie wokalistki, witajcie wszyscy lubiący śpiewać – a jest u nas takich coraz więcej! Witam wszystkich ciepło w imieniny miesiąca – 5-ty dzień 5-tego miesiąca maja:) Już był dziś wpis na dobry początek – a teraz gratulacje w imieniu wszystkich uczestników zajęć dla Tosi Teuerle i Oli Kośkiewicz, szczegóły na stronie głównej MDK i profilu Facebook MDK i oczywiście pełne informacje na naszej stronie, we wcześniejszym  dzisiejszym wpisie: https://mdk.swidnica.pl/tosia-teuerle-i-ola-koskiewicz-z-kola-klawiatura-zagraly-w-najwiekszej-orkiestrze-gitarowej-swiata-najnowsze-wiadomosci-z-muzycznej-nie-nudy/  A w prezencie dla dziewczyn i wszystkich naszych aktywnych uczestników mamy szybki koncert, a właściwie montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Michała , Patrycji i Klaudii – taki support przed naszym piątkowym koncertem.

wiosenny, majowy  wiersz od  Michała:

dla naszych „guinnessowych” gitarzystek i zapalonych harcerek Oli i Tosi wykonanie specjalne – od Patrycji, która potrafi zagrać na wszystkim i wszędzie:) – spróbujcie tak jak ona!

i dla wszystkich piosenka-zagadka w wykonaniu Klaudii :

Po wysłuchaniu tego mini – koncertu odpowiedzcie na zagadkę 35.

Zagadka 35

  • Podaj tytuł filmu, z którego pochodzi piosenka śpiewana przez  Klaudię /1pkt.
  •  Co to znaczy: „śpiewać a cappella” ?   Klaudia właśnie w taki sposób śpiewa piosenkę/1 pkt.

A teraz już do pracy:

Zdania dla Studia Piosenki – i jak zwykle wszystkich chętnych!

1. Rozśpiewanie  – jak na każdych wtorkowych zajęciach np. tu https://mdk.swidnica.pl/muzyczna-nie-nuda-czeka-spotkanie-21-wtorek/ , ale weźcie do ręki małe lusterko lub stańcie przed lustrem Pamiętajcie o ćwiczeniach dykcyjnych i trudnych tekstach: piosenka „Dykcja”: Dykcja – tekst, link: https://youtu.be/E9bke8HUoSY  i wierszyk na rrrrrrrr.  I od razu taka rymowanka mi się ułożyła czyli wierszyk od pani Agnieszki specjalnie dla Was:

Nic tak nie wpływa na dobrrrrrrrrre śpiewanie,

jak buzią motorrrrrrru udawanie

rrrruszajmy w świat, nie bójmy się

i brrrrr, i wrrrrr, i trrrrrr, i nrrrrr

jak tu pięknie jest!

aaaaa…! eeeeee…! iiiiiiii….! oooo…..!

 uuuuuu….! yyyyyyyyy….. -stop!   prrrrrrrrrr……… – /tak długo aż się skończy oddech:)

2. Roztańczenie – przypominamy sobie piosenkę „Orkiestry dęte”  link: https://youtu.be/fcvqLRCQ2tA   i wykonujemy do niej ruchy naśladujące treść  czyli maszerujemy, gramy na puzonach i innych instrumentach dętych, wyginamy ciało, no i najważniejsze jest …potknięcie:)  – wszystko tak , jak ćwiczyliśmy na zajęciach. Tylko upadek musi być kontrolowany:)

3. Śpiewanie czyli „ciężka praca” – wspólnie pracujemy nad piosenkami:

„Do-re-mi” Dźwięki muzyki – tekst (3 zwrotki ) wersja do ćwiczeń ze wstępem i  tekstem (1 zwrotka podanego polskiego tekstu piosenki) : https://youtu.be/wKpt_N05G80  i wersja karaoke: https://youtu.be/NeFsWggEN_k   – mam już drugie nagranie tej piosenki, tym razem wszystkie 3 zwrotki -dlatego dziś możemy też ćwiczyć z Zosią, która  śpiewa a cappella

 

4.Przygotowujemy nagranie – gdy poćwiczycie piosenki, spróbujcie nagrać je razem z podkładem instrumentalnym lub nawet  wokalistą (co jest łatwiejsze) i posłuchać. Czy Wam się podoba? A może coś trzeba poprawić? Nie zrażajcie się – nie od razu musi być super. To świetna lekcja takie słuchanie siebie! A jak już będziecie zadowoleni to  Czekam na nagrania Waszych piosenek filmowych. Jeśli ktoś potrzebuje podkładu instrumentalnego – proszę o kontakt. Pamiętajcie: śpiewamy wyraźnie i równo z nagraniem, stoimy blisko urządzenia nagrywającego – można skorzystać z mikrofonu. Można zrobić 2 nagrania, jedno tylko dźwięku, a drugie video – ważne, aby śpiewać zawsze do tej samej wersji instrumentalnej.

Pracujcie dzielnie –  także nad piosenką „Do-re-mi” ( śpiewajcie z podanymi wersjami.) i nad.pozostałymi piosenkami.  Za tydzień wersje instrumentalne .

Czekam na Wasze prace, odpowiedzi, nagrania, zdjęcia – telefonicznie (WhatsApp,  sms) lub mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl  Kto jeszcze nie przesłał  swojej prezentacji patriotycznej lub rysunku ma  szansę do najbliższego czwartku. Na  piątkowym koncercie pracowni 8 maja wystąpią wszyscy chętni, którzy nadeślą swoje grane, śpiewane, mówione, tańczone lub rysowane dzieła. Wszelkie publikacje na naszej stronie tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej “Nie!-Nudy” –  cdn.

Agnieszka Banach

Loading