Muzyczna „Nie-Nuda” czeka! – Spotkanie 31 (wokalno-„wirusowy” wtorek:)

Witajcie w śpiewający wtorek! Przypominam o przesyłaniu Waszych nagrań z dawnych i nowych występów patriotycznych. Za kilka dni 1 maja – Święto Pracy, Dzień Flagi – 2 maja, Święto Konstytucji 3-Maja, niedługo potem Dzień Zwycięstwa –  8 maja, a w tym roku również 100 rocznica urodzin papieża Polaka – Jana Pawła II – 18 maja. My też pamiętamy. Dlatego w tym tygodniu nie zabraknie u nas tematycznych piosenek, zagadek czy moich „mądrości”. Pewnie zauważyliście, że nawet nasze logo trochę się zmieniło.

W związku z tymi świętami organizowane są przez MDK różne imprezy on-line link: https://mdk.swidnica.pl/obchody-swiat-majowych/,  także patriotyczny koncert on-line pt. „Rozpłynęła się już pieśń radosna” w wykonaniu uczestników zajęć pracowni muzycznych i teatralnych MDK , który emitowany będzie na  stronie i facebooku MDK 1 maja o godz. 16.00. Pisałam już o tym wczoraj link: https://mdk.swidnica.pl/muzyczna-nie-nuda-czeka-spotkanie-30-timkowy-poniedzialek/ Zaprezentować się może każdy – dlatego bardzo proszę wszystkich chętnych do przesłania jak najszybciej swoich prezentacji piosenek patriotycznych (śpiew, gra na instrumentach). Mogą to być nagrania z wcześniejszych występów, solo lub z zespołem, które macie w swoich „pamiętnikach”  albo przygotowane teraz.  Przesyłajcie mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl lub telefonicznie przez aplikację WhatsApp – w formie mp4 (filmik video) lub mp3 (nagrany tylko dźwięk, np. przez dyktafon w telefonie) i wtedy dodatkowo kilka Waszych zdjęć- zrobię prezentację. Jeśli prześlecie do 29.04.2020.  – możecie wystąpić na koncercie miejskim, jeżeli później – wystąpicie na koncercie pracowni muzycznej. Wszystkie nowe i „stare” popisy z piosenkami patriotycznymi zaprezentuję na naszej stronie! I oczywiście nagrodzę każdy występ dodatkowymi 5 punktami. Przesyłajcie –  już dostałam pięć! Zachęcam też do udziału w miejskim konkursie plastycznym link:  https://mdk.swidnica.pl/miejski-konkurs-plastyczny-online/ – wczorajsze rysunkowe „zadanie dla Timków i nie tylko” świetnie się do tego nadaje – możecie wygrać pizzę!

A teraz już zadanie specjalnie dla wokalistek

Zdania dla Studia Piosenki – i jak zwykle wszystkich chętnych!

1. Rozpoczynamy od rozgrzewki wokalnej i ćwiczeń na dykcję (np. „Nie -Nuda” 21 link: https://mdk.swidnica.pl/muzyczna-nie-nuda-czeka-spotkanie-21-wtorek/ Jest już druga odważna – Klaudia Chudy przesłała nam efekty swojej pracy nad tekstem piosenki „Dykcja” – poćwiczmy razem z nią:

I jeszcze coś na rozkrrrrrręcenie – wiersz Wandy Chotomskiej. Pamietajcie: mówimy wyrrrrraźnie i z barrrrrdzo poważną miną, to ma być strrrraszny drrrrrreszczowiec 🙂

Na dzień dobry warczy w rurach,

aż na karku cierpnie skóra- rrrr!

Z rur skoczyło w stronę tarki,

            warczy groźnie trąc sucharki- trrrr!       cdn.

2. Przypominamy sobie:

3. Uczymy się piosenki „Do-re-mi” (zagadka 21) czyli  melodii z filmu „Sound of music” – oto oryginalne wykonanie link: https://youtu.be/drnBMAEA3AM , ale my śpiewamy po polsku. Podaję tekst piosenki w trzech „zwrotkach” – trudno tę piosenkę przetłumaczyć dosłownie, dlatego powstają różne jej polskie wersje i właśnie te 3 będziemy śpiewać.  Tekst: Dźwięki muzyki – tekst (3 zwrotki )

I wersja do ćwiczeń ze wstępem i  tekstem (1 zwrotka podanego polskiego tekstu piosenki) : https://youtu.be/wKpt_N05G80  i wersja karaoke: https://youtu.be/NeFsWggEN_k 

Choć znacie trochę inne słowa, to spróbujcie zaśpiewać też z takim tekstem, dołączając ruchy – jak w nagraniu video Dziś ćwiczymy też z Martą pierwszą zwrotkę – Marta Lurka przysłała nam już swoje nagranie z wersją karaoke. Czekam na kolejne!

A teraz czekam na Wasze prezentacje  piosenki razem z nagraniem karaoke lub z tekstem „do ćwiczeń”. Postaram się połączyć je w całość i powstanie wspólne „wirusowe śpiewanie zespołowe” – takie na odległość. Ważne żebyście nagrywali do tej samej melodii! Może uda nam się  połączyć on-live?

I na koniec zagadka dla wszystkich z cyklu „Jaka to melodia”

Zagadka 31

 

Podajcie tytuł utworu oraz imię i nazwisko kompozytora /2 pkt. Co łączy tego kompozytora z Młodzieżowym Domem Kultury w Świdnicy? /2 pkt.

I jak zwykle zachęcam do zaśpiewania tej piosenki czy narysowania do niej ilustracji  – za dodatkowe działania z zagadką zawsze dodaje 3 punkty! A korzyści z rysunku tym razem mogą być podwójne – punkty w pracowni i nagroda w miejskim konkursie plastycznym  https://mdk.swidnica.pl/miejski-konkurs-plastyczny-online/

Czekam na Wasze prace, odpowiedzi, nagrania, zdjęcia – telefonicznie (WhatsApp,  sms) lub mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl . Wszelkie publikacje na naszej stronie tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej “Nie!-Nudy” –  cdn.

Agnieszka Banach

 

 

Loading