Muzyczna „Nie-Nuda” czeka !- Spotkanie 29 („koncertowy”piątek:)

Witajcie w kolejny „koncertowy” piątek! Dzisiaj nie pozwolę Wam siedzieć – znajdźcie sobie dobre miejsce do tańczenia i podskakiwania. Na koncertach halowych nazywa się to miejscem „na płycie” czyli tuż przed sceną. Tu jesteśmy najbliżej naszego ulubionego wykonawcy. Nie zawsze wszystko dobrze widać, ale jest super atmosfera, czujemy się jakbyśmy śpiewali razem z nim. A może nawet uda nam się sfotografować z idolem, dotknąć go?! Z trybuny może i lepiej widać i słychać, ale kto by tam siedział tak daleko. A jak wyciągnę rękę, to może jeden z nich uściśnie mi dłoń…

…tak marzyły dziewczęta udające się na koncerty słynnego zespołu The Beatles. Ale ich muzyką zachwycał się cały świat. Zespół założyło w 1960 roku w Liverpoolu czterech młodych ludzi: Paul McCartney, Ringo Starr, John Lennon (zginął w 1980 roku w Nowym Jorku) oraz George Harrison  (zmarł po ciężkiej chorobie w 2001 roku). I od razu stali się symbolem nowej kultury, muzyki rockowej i rock and rolla. Zespół działał tylko przez 10 lat − do 1970 roku, ale ich muzyka wywarła ogromy wpływ na ówczesną młodzież i nadal jest powszechnie znana i chętnie słuchana. Po rozwiązaniu grupy jej członkowie z wielkim powodzeniem kontynuowali działalność muzyczną. Do dziś nie tylko ich płyty są chętnie słuchane, ale ciągle powstają nowe wersje piosenek tej słynnej czwórki z Liverpoolu, a na koncerty Paula McCartneya trudno dostać bilet, choć ceny są baaaardzo wysokie!

Nie bez powodu jedna z zagadek w tym tygodniu dotyczyła właśnie piosenki tego zespołu. Wprawdzie nikt nie pokusił się jeszcze o zagranie tej zagadki, ale pierwsze poprawne odpowiedzi już otrzymałam i na pewno utwór ten też pojawi się dziś na naszym koncercie.

No to zaczynamy piątkowy koncert z cyklu „Nowe Domowe Sale Koncertowe”. To lubi pani Agnieszka. Może polubisz i Ty?

ODKRYWAMY „NOWE – DOMOWE” SALE KONCERTOWE

Dziś w roli głównej zespół    

Oczywiście nie może obyć się bez supportu i oprawy plastycznej. Po ostatnim koncercie Jean-Michel’a Jarre’a  Zosia przesłała swoje wrażenia – liczę, że i po dzisiejszym koncercie dostanę od Was ciekawe prace.

Zosia Gołowkin     praca na 6! 

A dziś witamy u nas kolejne wokalistki Adę i Nadię.  W ich wykonaniu na dobry humor  „Hakuna Matata” !

Prezentacja Ady:

Prezentacja Nadii:

A teraz prezentacja zespołu The Beatles !  Top-lista pani Agnieszki:)

                                         

Tak zaczynali – zawsze z okrzykami publiczności:

Potem były takie piosenki:

A w ostatnich latach wspólnego grania takie:

Na czym polega wyjątkowość tego zespołu, który po 50 latach nadal jest na topie, wzbudza podziw, wzrusza ? Pewien młody chłopak, gdy wspomniałam o moim ulubionym zespole, który nawet dla mnie jest stary, powiedział mi : „A, wiem! to taki stary boys band”.  Niby tak – też czterech chłopaków śpiewa, ale…to więcej niż tylko śpiew. To piękne teksty, opowiadające o ważnych sprawach, to muzyka pełna różnorodności – niespotykane brzmienia, ciekawe instrumenty, to oryginalność i profesjonalizm w grze, śpiewie, koncertowaniu. I choć początkowo chcieli rozruszać tłumy młodych ludzi w rytmie rock’n’roll’a, to każdy ich kolejny przebój stawał się hitem, znanym do dziś.

No i na koniec wyczekiwana ….

Zagadka 29

Na jakich instrumentach grali w zespole Paul,  John, George i Ringo?/4 pkt   Odpowiedzi szukajcie wyżej:)

A może potraficie dopasować imiona do zdjęć?  /4 punkty

podając wg klucza:

  • 1- lewy górny róg zdjęcia
  • 2– prawy górny róg zdjęcia
  • 3 -lewy dolny róg zdjęcia
  • 4 – prawy dolny róg zdjęcia

                                             

I to tyle na dziś.  Mam jeszcze pytanie:  Na jaki lub czyj koncert najbardziej chcielibyście pójść?  Czekam na na Wasze propozycje.

Zachęcam do przelewania waszych wrażeń po koncercie na papier, rysując, malując lub opisując jak prawdziwy krytyk muzyczny. Poszukujcie też sami i dzielcie się swoimi zauroczeniami muzycznymi. Przypominam, że za przesłanie takiej swojej domowej aktywności zawsze dopisuję punkty. Najnowsze wyniki w najbliższy poniedziałek! Każdy może dołączyć do zabawy w dowolnym momencie, odpowiadając nawet na pierwsze zagadki.

Czekam  na Wasze prace, odpowiedzi, nagrania, zdjęcia – telefonicznie (WhatsApp,  sms) lub mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl  Wszelkie publikacje na naszej stronie tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej koncertowej „Nie!-Nudy” –  cdn.

Agnieszka Banach

 

 

 

 

Loading