Muzyczna „Nie-Nuda” czeka! – Spotkanie 25 (Timkowy poniedziałek:)
Witajcie w Timkowy poniedziałek! Poniedziałek musi być na wesoło – cały tydzień pracy przed nami, więc trzeba dodać sobie radosnej energii do działania. Dziękuję za wszystkie sms-y, telefony, maile, filmiki! Działacie aktywnie. Niektórzy przysyłają propozycje swoich zagadek, popisów wokalnych czy tanecznych. Bardzo mnie cieszy choć taka forma spotkania z Wami. Piątkowe koncerty mogę ubarwiać Waszymi pracami plastycznymi inspirowanymi muzyką! I na pewno wszystko co przesyłacie, jeśli wyrazicie na to zgodę, zaprezentuję na naszej stronie. Nie od razu oczywiście, ale nasz „blog” jest pojemny i stopniowo wszystko się pojawi, a punkty skrupulatnie dopisuję każdemu. Teraz musieliście dłużej czekać, bo ostatni poniedziałek był „lany” i punktacja została zmyta:) Ale na szczęście miałam kopię i wszystkie punkty z ostatnich prawie dwóch tygodni spisałam!
Oto aktualna punktacja na dzień 20 kwietnia 2020r. :
(lista wg kolejności dołączania się do zabawy, ujęte są też punkty punkty za zagadki i dodatkowe działania – 3 pkt. za każde działanie)
- Iga – 44pkt.
- Pola – 30 pkt.
- Ola – 91 pkt.
- Michał – 86 pkt.
- Patrycja – 64 pkt.
- Zosia – 12 pkt
- Marta – 49 pkt.
- Lila – 36 pkt.
- Klaudia – 82 pkt.
- Ignaś – 18 pkt.
- Agatka – 12 pkt.
- Milenka – 12 pkt.
- Maja – 6 pkt.
- Radek – 6 pkt.
Pamietajcie! Liczy się udział w zabawie, a punkty dodatkowe zawsze można jeszcze zdobyć – w naszym turnieju wygrywają wszyscy!
Oto zagadka 25, której autorem jest Michał Kwiatkowski. Michał zagrał mix kilku popularnych utworów – zgadnijcie jakie to melodie?
Zagadka 25
Z ilu utworów składa się prezentacja Michała? /1 pkt. za utwór Podaj ich tytuły lub z jakiego filmu pochodzą?/1pkt. za tytuł/nazwę
Uwaga TIMKI ! i….wszyscy chętni:)
Zadania praktyczno-muzyczne – dla „Timków, ale nie tylko!
1) Rozgrzewka:
- siadamy “po turecku” i poklepujemy samego siebie lub mamę, tatę, brata , siostrę ze słowami „Dzień dobry, cześć… np. głowo, nosie, oczy, brzuchu , obudź się.
- turlamy się po podłodze
- Potrząsanie : głową („zrzucamy berecik z głowy”), ramieniem („ptaszek usiadł nam na ramieniu”), plecami(„zrzucamy słonia z pleców”), biodrami(„rozpychamy się”), nogami(„zrzucamy ciężkie buty”).
- kilka podskoków i…..
2) Śpiewamy:
Mam nadzieje, że już wszyscy potrafią szybko wymawiać imiona psiaków z „Psiego patrolu” https://youtu.be/TOObNE05oSg : Ryder oraz jego psy : Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma, Skye . A dziś poćwiczymy drugą wersję link: https://youtu.be/xRULgaDEprc razem z Patrycją , która przesłała nam nagranie ze swoją prezentacją! Dlatego ćwiczymy razem z Pati, dodając jeszcze jednego psiaka o imieniu Everest i proste ruchy, które nam pomogą w śpiewaniu
Dla ułatwienia podaję pełen tekst drugiej części – „Kosmo pieski” i opis ruchów
„Psi Patrol” – Kosmo pieski
(tekst po polsku – wersja 2)
śpiewamy maszerując i wykonując działania zapisane kursywą (podskoki, klaśnięcia)
Patrol nasz! Radę da!
Ocalić musi świa-at!
Mamy tutaj kłopot
Bo znów zagraża zło! (1 klaśnięcie)
Lecz Ryder oraz jego psy
Kosmiczną mają moc!
- podskok Chase ! (przerwa: 3 klaśnięcia 1-2-3)
- podskok Skye ! (przerwa: 3 klaśnięcia 1-2-3)
- podskok Rubble ! (przerwa: 3 klaśnięcia 1-2-3)
- podskok Zuma ! (przerwa: 3 klaśnięcia 1-2-3)
- podskok Everest ! (przerwa: 3 klaśnięcia 1-2-3)
- podskok Rocky ! (przerwa: 2 klaśnięcia 1-2)
- podskok Marshall !
Kto kłopot ma niech wzywa psa
Kosmiczna moc to jest to (1 klaśnięcie)
Zaufaj im Kosmo psy! 2x przerwa
- 3 klaśnięcia 1-2-3
- 2 klaśnięcia 1-2
Kosmo psy!
okrzyk: Psi patrol! Kosmo pieski!
Śpiewamy z Patrycją „Kosmo pieski”
3) Tańczymy z…. kredkami:
Było malowanie oddechem, dziś pierwszy przykład tańczących kredek – spokojne Promyczki” – rysowanie do muzyki. Ręce rysują na zmianę i jednocześnie wg zasady: ręka dominująca, druga ręka, obie ręce do muzyki celtyckiej :
Materiały: kartka z bloku rysunkowego lub inna A4, kredki, taśma klejąca
- taśmą klejącą przyklejamy brzegi kartki do biurka, tak aby się nie przesuwała
- na środku kartki robimy kolorową kropkę – to będzie nasz punkt początkowy dla tańczących kredek
- słuchając muzyki rytmicznie rysujemy kreski-„promyczki” od narysowanej kropki „zjeżdżając” luźną ręką do brzegów kartki: najpierw prawą, potem lewą i na końcu oburącz (kredki „tańczą” parami, spotykając się zawsze na środku – początkowa kropka)
- rysując zmieniamy kolory kredek – wszystkie kredki chcą przecież zatańczyć:)
O! jaki piękny obraz – słońce? wiosenny kwiat? gwiazda na niebie?
Oto przykłady prac „Timków” sprzed kilku lat:
A Wam co wyszło?
Prześlijcie swoje prace – tańczące kredki, robione instrumenty czy obrazy malowanie oddechem. W następnym spotkaniu zatańczymy szybciej:)
Przypominam: Zadania dla każdej z grup w inny dzień tygodnia – poniedziałek –“Timki”, wtorek –wokalistki, środa –“Klawiatura” czyli instrumentaliści, czwartek–“Totus Musicus”i flecistki, piątek – koncert dla wszystkich z cyklu “Odkrywamy nowe sale koncertowe”.
Zagadki dla wszystkich – codziennie!
Czekam na Wasze prace, odpowiedzi, nagrania, zdjęcia – telefonicznie (WhatsApp, sms) lub mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl Wszelkie publikacje na naszej stronie tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.
Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej „Nie!-Nudy” – cdn.
Agnieszka Banach