Muzyczna „Nie-Nuda” czeka! – Spotkanie 12 (wtorek)

I znów wtorek – dlatego przypominam o działaniach wokalistkom i flecistkom. Śpiewajcie i grajcie według zadań i wskazówek z poprzednich odcinków „Nie-Nudy”, szczególnie wtorkowych i czwartkowych. Chyba zacznę zaznaczać nazwy dni tygodnia, aby łatwiej można było się poruszać w tych informacjach:) Nikt na początku nie myślał, że będzie to tak długo trwało:( Ale zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze, a nasza nauko-zabawa z każdym dniem się rozkręca. Tak trzymajmy!

Na początek rozwiązanie jednej z zagadek przesłane przez Martę.

Pamiętajcie, jeśli nawet odpowiedź na zagadkę już się pojawiła, to i tak jeszcze można za nią zdobyć punkty podpisując nuty, grając lub śpiewając daną melodię. Instrumentalistom jest łatwiej, bo uczą się nut, ale w zagadkach jest tyle podpowiedzi, że pozostali też mogą poznać ten dziwny język muzyki. Może jak się znów spotkamy w naszej pracowni to wszyscy będziemy grać i śpiewać z nut! A co do prezentacji, można nagrać tylko sam dźwięk (audio), jeśli wstydzicie się nagrań video.

Dzisiejsza zagadka jest właśnie audio czyli będziecie słyszeć tylko sam dźwięk. Zagadkę przysłała do mnie Iga Szklarczyk, chyba najbardziej aktywna do tej pory uczestniczka naszych zajęć „na odległość”

Zagadka 12 (2 pkt. )

https://youtu.be/r0ir1YHSp3E

Jaka to melodia? – Podaj tytuł i wykonawcę lub kraj, z którego pochodzi

Ja bez podpowiedzi nie odgadłam – dlatego Wam też dam wskazówkę – jest to piosenka z pewnej edycji konkursu piosenki Eurowizja Junior.

i jeszcze nietypowe zadanie :

Zagadka 13

Zagadki o jakim numerze brakuje w naszej zabawie? (1pkt.)

Prześlij propozycje zagadki o takim numerze. (3pkt.)

Może coś na wesoło – jutro  1 kwietnia – Prima Aprilis!

 

Uwaga- Studio Piosenki!

Piosenka z zagadki 12 świetnie nadaje się też do ćwiczenia głosu – idealnie rozluźnia krtań, masuje język, „rozciąga” głos. Super ćwiczenie dla wokalistów i flecistów. Ale dodatkowo przesyłam Wam ćwiczenia bardziej „na serio” – rozgrzejcie głos przed śpiewaniem: poćwiczcie buzię i język : https://youtu.be/pZnl8-Vly9s oraz rozluźnijcie krtań https://www.youtube.com/watch?v=6izGN4ta4Vw zwróćcie uwagę na ćwiczenie „mokry pies” – stoimy, głowa w dół i luźno machamy głową na boki

bo „zziajanego psiaka” już znacie z zajęć:), więc teraz jeszcze trochę innych ćwiczeń oddechowych https://www.youtube.com/watch?v=SqVKlQfPTV0

i kolej na ćwiczenia emisyjne: https://youtu.be/LH38oRidCA0

Uff! – rozgrzewka była , to teraz śpiewajcie:

„Orkiestry dęte”https://youtu.be/fcvqLRCQ2tA

“Chodź pomaluj mój świat”. https://youtu.be/CANx5RcdPdo

„Sie je je” https://youtu.be/WHnrt6RPgvA 

„Święty uśmiechnięty” https://youtu.be/Ha8f5amqPxA

„Tato”  https://youtu.be/Xb6rOPW2Nno 

„A gu gu” https://youtu.be/04sX7m1BKxY

a Łucja i Lena dodatkowo: „Czerwone słoneczko” https://youtu.be/CsZYRRruhW4     i  nowy utwór – dawną pieśń “Pues que ya nunca nos veis” https://youtu.be/Z6oimpV2TJk

Uwaga flecistki!

Wszystkie ćwiczenia , szczególnie oddechowe i artykulacyjne powinny też wykonywać flecistki. Nadia, Zosia i dwie Hanie – ćwiczcie dziewczyny codziennie choć 20 minut!. Trening zawsze jest bardzo ważny, ale na instrumentach dętych to dodatkowo ćwiczenie kondycji czyli wytrzymałości naszego organizmu. Aktualnie pracujemy nad utworami: “Kaczuszki” https://youtu.be/cW43pZWStWA  i “Pues que ya nunca nos veis”https://youtu.be/tYThmhKmsZQ– posłuchajcie tego utworu też w wersji chóralnej https://youtu.be/Z6oimpV2TJk . W grupie są wokalistki – proponuję spróbować zaśpiewać razem z chórem

Czekam na wasze relacje z nauki – jeśli macie problem, kontaktujcie się on-line przez WhatsAppa  lub przesyłajcie swoje nagrania audio lub video telefonicznie lub mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl , tak jak wszyscy „zagadkowcy” i „zadaniowcy”. Chciałabym usłyszeć, jak gracie „Pues que” same lub  z przesłanym przeze mnie nagraniem (link powyżej)

A wszystkim, którzy pracują ze mną – serdecznie dziękuję!

Wczoraj wieczorem jedną serią odpowiedzi wskoczyła z rozmachem na naszą internetową scenę Klaudia, a na  zagadkę 11 już otrzymałam odpowiedzi od Ignasia, Lili, Oli i Michała. Brawo!!! Dopisuję punkty.

A dziś żegnam wszystkich moim nowym zdjęciem profilowym – dziękuję Klaudia za mój portret! Czekam na kolejne:)

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej „Nie!-Nudy” –  cdn

 

Agnieszka Banach

P.S Za portrety też doliczam 3 punkty:)))

Loading