Muzyczna „Nie-Nuda” czeka! – Spotkanie 10

I mamy piątek, początek weekendu. To dobry czas by odpocząć aktywnie – w takim razie: Idziemy na koncert! Do dużego pokoju, ale może też być ogromny salon i mały pokoik. Muzyki można słuchać wszędzie! W każdym miejscu domu czy mieszkania! Wszędzie też można śpiewać i podobno najlepiej śpiewa się w łazience.

W takim razie:  ODKRYWAMY „NOWE – DOMOWE” SALE KONCERTOWE

Codzienne zadania i zagadki mogą zmęczyć. Nie mówiąc już o zdalnej pracy w szkole. Czegoś się już od Was dowiedziałam – lekko nie jest. Tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy już włączyli się do naszej zabawy zagadkowej i wszystkim tym, którzy mam nadzieję do niej dołączą. Codziennie nowy sms, wiadomość na WhasAppie, jakiś filmik. Przepraszam, że nie wszystkie umieszczam – choć wyrażacie na to zgodę – ale możliwości techniczne nie zawsze na to pozwalają. Jednak będę się starała prezentować każdą Waszą aktywność. Na dzień dzisiejszy przodują: Ola i Michał, Iga i Pola, a ostatnio dołączyła do nas Patrycja z grupy „Timki” – odpowiedziała prawidłowo na ostatnie zagadki. Brawo!

Pierwsze zestawienie punktacji podam po weekendzie, bo myślę, że przez sobotę i niedzielę uaktywnicie się jeszcze bardziej. Od teraz będę też przy każdej zagadce podawała ilość punktów możliwych do zdobycia, ponieważ czasem odpowiedzi na zagadki są podawane w kilku formach – np. podpisane dźwięki, zagrany utwór czyli będą to dodatkowe punkty. Podobnie jak ostatnio w zagadce 9-„Ile instrumentów widać i jak się nazywają” – za każdy prawidłowo nazwany instrument 1 punkt więcej.

A dodatkowe punkty można zdobyć  także za:

  • przesłanie nagrania własnej prezentacji zagadki (granie, śpiewanie – jak np. Pola) – 3 pkt.
  • przesłanie zdjęcia z Waszej aktywności domowej (jak pracujecie grając, śpiewając, tańcząc) – 3 pkt. przesłanie nagrania z prezentacją utworu lub piosenki nad którymi pracujecie – 3 pkt.
  • przesłanie zdjęcia z pracą plastyczną wg propozycji nauczyciela lub własnego pomysłu – 3 pkt.
  • przesłanie recenzji (opisu, nagrania własnej wypowiedzi, rysunku) z koncertu lub występu, których wysłuchanie proponuje nauczyciel – 3 pkt.
  • przesłanie propozycji własnej zagadki (zadania) – 3 pkt.

Myślę, że z Waszych prac, nagrań, prezentacji uda nam się zorganizować wirtualny koncert na stronie MDK, który na pewno będziemy mogli powtórzyć „na żywo” jak tylko znów się spotkamy w pracowni muzycznej.

A teraz zapraszam już na koncert z cyklu „Nowe Domowe Sale Koncertowe” i kolejną zagadkę -10

Jako support (z ang. – wsparcie – tak potocznie nazywa się zespół lub solowego artystę występującego przed koncertem głównej gwiazdy)

wystąpi dziś Ola 

grając rozwiązanie jednej z naszych zagadek:      https://youtu.be/XOLjLOttDJU

I  moje propozycje czyli co lubi pani Agnieszka. Może polubisz i Ty?

  1. Oto legenda bluesa i legenda rocka razem prosto z klubu w Chicago –  Muddy Waters & The Rolling Stones – Baby Please Don’t Go – można słuchać i bujać się, wydawać dziwne dźwięki, wystukiwać rytm, a nawet tańczyć, ja nigdy nie mogę przy tym siedzieć spokojnie:) : https://youtu.be/Mbao_laqF8E
  2. Już tydzień temu prezentowany Sting tym razem z koncertu z Sali Kongresowej w Warszawie fragment: https://youtu.be/CSODkfPFJnI i cały koncert ze stadionu w Chile: https://www.youtube.com/watch?v=u1QAbdIEicw

I tu pojawia się:

Zagadka 10

Jak nazywa się zespół, który akompaniuje Stingowi (1pkt.)

Na jakim instrumencie gra Sting podczas koncertu  – dla wytrwałych link: cały koncert(1 pkt.)

 

  1. A na koniec zapraszam do Londynu na koncert na WembleyFreddie Mercury i zespół Queen i pamiętajcie: podczas śpiewania otwieramy buzię i działamy na scenie jak Freddy! fragment: https://youtu.be/TkFHYODzRTs  lub cały koncert  https://www.youtube.com/watch?v=mmSbCgVBaMM

Tyle na dziś. Zapraszam na kolejne koncerty! Bardzie lub mniej poważne. A może coś sami zaproponujecie ?

I jak zwykle proszę wszystkich o przesyłanie  informacji o Waszej pracy domowej także w formie zdjęć czy fotografii prac plastyczno-muzycznych, projektów strojów, wspólnych tańców domowych  itp. o które Was proszę w kolejnych odcinka muzycznej „Nie-Nudy”. A wiem, że działacie – bo ile można siedzieć w domowej szkole czy przedszkolu!

Czekam na Wasze prace, odpowiedzi, nagrania, zdjęcia – telefonicznie (WhatsApp,  sms) lub mailowo: a.banach@mdk.swidnica.pl  Wszelkie publikacje na naszej stronie tylko za zgodą Waszą i Waszych Rodziców.

Pozdrawiam i zapraszam do kolejnej „Nie!-Nudy” –  cdn.

Agnieszka Banach

Loading