Skip to content
20171220-8Q6A6901

viewlogo.aspx 2

NAUCZYCIEL:MIROSŁAW JABŁOŃSKI
NAUCZYCIEL:
MIROSŁAW JABŁOŃSKI

KOŁA MUZYCZNE

Koło gitar klasycznych

– Koło Gitar Klasycznych I jest grupą początkową, dla osób rozpoczynających swoja przygodę z nauka gry na gitarze. Zajęcia odbywają sią w grupach, nauka odbywa się z nut (uczestnicy poznają zapis nutowy, oznaczenia notacji gitarowej oraz podstawowe akordy. Poznają podstawowe techniki gry – arpeggio, legato gitarowe.  Wszyscy grają unisono, stopniowo przechodząc do samodzielnego wykonania. Nauka jest kontynuowana w kolejnym roku w grupie drugiej.
– Koło Gitar Klasycznych II jest grupą, która kontynuuje naukę gry na gitarze. Zajęcia odbywają sią w grupach, nauka odbywa się z nut(uczestnicy poznają kolejne elementy zapisu nutowego  i oznaczenia notacji gitarowej, poznajemy akordy barree , wszyscy grają unisono, stopniowo przechodząc do samodzielnego wykonania. Wprowadza się dużo ćwiczeń akordowych umożliwiających naukę schematów akordów do piosenek z wykorzystaniem zasobów internetu.
– Koło Gitar Klasycznych III jest grupą o najwyższym stopniu zaawansowania w MDK. Uczestnicy zajęć potrafią korzystać z zapisu nutowego i mają opanowane podstawowe akordy dur i moll oraz septymowe. Wykorzystują technikę barree.  Uczą się  wykonywać utwór z podziałem na sekcje: melodii, basu i akompaniamentu. Potrafią  zaakompaniować do piosenek śpiewanych przez uczestników Studio Piosenki. Występują, jako zespół z samodzielnym repertuarem opracowanym dla nich przez nauczyciela – magistra sztuki Mirosława Jabłońskiego.
 – Pracownię  „STUDIO PIOSENKI – JUNIORS” stanowią dzieci i  młodzież, klas szkól podstawowych, zarówno ze Świdnicy jak i okolic . Główny nacisk położony jest na rozśpiewanie umuzykalniające i rozwinięcie warsztatu wokalnego. Ćwiczenia prowadzone są w pełnym zakresie rozwoju muzycznego, począwszy od rytmiki poprzez ćwiczenia artykulacyjne a na emisji glosu kończąc.  Zajęcia odbywają się głównie w pełnej grupie.  W następnym etapie  wyłaniani zostają uczestnicy  do zespołów  wokalnych  oraz Studio Piosenki.
 – Studio Piosenki jest pierwszą pracownią działającą na terenie Świdnicy i skupiającą młodzież przygotowywaną do prezentacji estradowych w tej właśnie formie i pod taka nazwą. Podstawą zajęć jest praca nad głosem, jego emisją i wszystkimi elementami związanymi zarówno z kształceniem głosu jak i rozwijaniem wrażliwości i poszerzaniem wiedzy z zakresu szeroko rozumianej muzyki. Udało nam się wystawić musical „Nasze Metro” , regularnie przygotowuje programy artystyczne związane z wybitnymi postaciami  z kręgu kultury  Koncerty: „Osiecka”,  „Norwid”, „Grechuta”, „Kaczmarski” oraz cykl koncertów „Pielgrzym” związany z patronem naszego miasta – Janem Pawłem II, stworzony jako program autorski świdnickich twórców.  Regularnie odbywają się koncerty zatytułowane „Jesienne Liście”, „Walentynki”  czy „Pożegnania”. Młodzież  bierze też aktywny udział w życiu kulturalnym naszego miasta wzbogacając swoimi występami uroczystości. Wyjazdy na konkursy i przeglądy zaowocowały całą” ścianą” dyplomów dokumentujących zdobyte laury począwszy od szczebla lokalnego a na międzynarodowym kończąc. Wiele osób uczęszczających wcześniej na zajęcia muzyczne znalazło swoją drogę kontynuując działalność artystyczną bądź w szkolnictwie artystycznym a wrażliwość na muzykę zaszczepiona w młodości ubogaca na całe życie.

Studio Piosenki

PLAN ZAJĘĆ
NazwaNauczycielPoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
MuzycznaMirosław JabłońskiKoło gitar klasycznych I
16:30-17:15
Koło gitar klasycznych II
17:20-18:05
Koło gitar klasycznych III
18:10-19:40
STUDIO PIOSENKI ''JUNIORS''
16:30-18:00
Koło gitar klasycznych III
18:10-19:40
KONSULTACJE
15:20-16:20

Koło gitar klasycznych I
16:30-18:00
Koło gitar klasycznych II
18:10-19:40
Studio Piosenki II
18:00-19:30
STUDIO PIOSENKI ''JUNIORS''
16:30-18:00
Studio Piosenki II
18:10-19:40

AKTUALNOŚCI Z ZAJEĆ

Loading

Skip to content