„Muzyczna Bombonierka” od pracowni „POLIFONIA”

W piątek 10 czerwca 2022r. sala widowiskowa w dziale II MDK pękała w szwach! Pracownia muzyczna „Polifonia” dz. II MDK zorganizowała swoją imprezę z cyklu „Śpiewamy i gramy dla przyjaciół”. Ostatnie dwa lata nie sprzyjały tak dużym spotkaniom i koncerty odbywały się w małym gronie, ale w tym roku się udało. I wzorem największych gwiazd estrady wznowiliśmy nasze cykliczne przedwakacyjne koncerty, które zawsze miały jakiś motyw przewodni. Tym razem była to „Muzyczna Bombonierka” i jak na super bombonierkę przystało czekoladek było wiele i w bardzo różnych smakach:) Występowali soliści grający i śpiewający, były duety, tercety i większe zespoły wokalne i instrumentalne, a nawet taneczne. Byli mali i duzi, młodsi i starsi, odważni i nieśmiali. A muzyka w różnych stylach – znane przeboje w wykonaniu zespołu dawnego i klasyczne utwory na keyboardzie, najnowsze hity estradowe i te z lat 60-tych, piosenki po polsku i ukraińsku, utwory filmowe i dawne tance w wykonaniu najmłodszych:) I jak w prawdziwej bombonierce publiczność do końca nie wiedziała jaką czekoladkę wylosuje! Bo to właśnie goście tworzyli scenariusz tego koncertu, wybierając z pudełka opisane muzyczno-czekoladowe smakowitości. Każdy występ był małą niespodzianką, a atmosfera koncertu prawdziwie gorąca i rodzinna. Widać było radość występujących, uśmiech słuchaczy i oczywiście ogromne przejęcie wszystkich obecnych.

A lista wykonawców jest baaardzo długa. Wystąpiły wszystkie grupy z pracowni, prawie w pełnym składzie. W naszej „Muzycznej Bombonierce” znalazły się: Zespół Piosenki i Ruchu „Timki” w składzie: Emilka Jarema, Weronika Blachnik, Łucja Gasek, Ala Walaś, Kamilka Kłusek , Sandra Kurzawa, Aurelka Kuś, Julia Śliwoń, Adela Kukla i Sara Kukla, wokalistki ze Studia Piosenki dla Dzieci i Młodzieży: Zuzanna Synowska, Marta Lurka, Klaudia Chudy, Nadia Pieczonka, Nela Oleśkiewicz, Zosia Gołowkin , Ada Pieczonka, Hania Fabian, Daria Rudnicka oraz zespół „Wirusy” w składzie: Marta Simlat, Lilly Szymański, Liliana Chudzińska, Patrycja Krupka, Lada Zubkova, Emilka Niksa, Varvara Michniewicz, instrumentaliści z koła „Klawiatura”: Julia Blachnik, Klara Wojewodzic, Oliwia Kurzawa, Iga Szklarczyk, Patrycja Krupka, Łucja Dziadkowiec, Maciej Cisek, Antonina Teuerle i Radosław Teuerle oraz Zespół Muzyki Dawnej „Totus Musicus” w składzie: Zuzanna Zielińska, Zosia Gołowkin, Varvara Michniewicz, Lada Zubkova, Zuzanna Gąszowska i Hania Suszek

Oto kilka, z bardzo wielu  pamiątkowych zdjęć z tego koncertu…

Więcej zdjęć  można obejrzeć na zajęciach – mamy ich bardzo dużo dzięki pomocy rodziców : Pani Iwonie Szklarczyk i Panu Jackowi Teuerle.

I gdyby tylko nie było tak ciepło….Wszyscy baliśmy się, że nasze czekoladki się roztopią:) Te muzyczne i te prawdziwe, bo i takich nie zabrakło na naszej imprezie,  dzięki Komitetowi Rodzicielskiemu MDK. Były czekoladki i cukierki, a nawet czekoladowe wafelki, które dodatkowo dla wszystkich wykonawców przyniosła mama Kamilki Kłusek, Pani Katarzyna. Bardzo dziękujemy!

To był naprawdę słodki koncert!

Agnieszka Banach

Loading