MnO „Z zamkiem w tle”

„Z zamkiem w tle”

Dnia 18 maja 2019 – ja, Andżelika i Agatka wraz z jej rodzicami, rano dość zmęczeni po nieprzespanej nocy z powodu „Nocy w MDKu” ruszyliśmy na 3 w tym roku zawody Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na orientację. Odbyły się one w Płoninie. Organizatorem był Gminno – Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie. Po przyjeździe poszliśmy potwierdzić nasz udział w tych zawodach i następnie udaliśmy się na rozpoczęcie imprezy. Tego dnia czekały nas w każdej kategorii po 2 trasy: dla TD i TM: „Oblężenie” i „Układanka”. Na pierwszych trasach mieliśmy możliwość zobaczyć architekturę zamku znajdującego się na wzniesieniu, na którym rozegrał się ten etap. Po pierwszej trasie Agatka i Andżelika dostały 29 pkt karnych, zajmując po tym etapie 6 miejsce. Ja, natomiast nie dostałam żadnych pkt karnych. Drugi etap rozegrał się po drugiej stronie miejscowości. Niestety, na tym etapie napotkałam przeszkodę. Był nim drut kolczasty, który musiałam pokonać w celu dostania się na punkt kontrolny. Skutkiem tego była dziura w spodniach. Agatce i Andżelice trasa przebiegła bez większych komplikacji. Po zakończeniu rywalizacji na etapach udaliśmy się do auta, gdzie śpiąc oczekiwaliśmy na ogłoszenie wyników, które były następujące: w kat: TD – 3 miejsce, w kat. TM – 1 miejsce. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Natalia Józefiak