„Mistrzowie Klawiatury” z pracowni muzycznej dz. II MDK na Ogólnopolskim Konkursie w Kluczborku!

Radosław Teuerle i Karolina Koch z koła „Klawiatura” pracowni muzycznej dz. II MDK wraz z opiekunem Agnieszką Banach  uczestniczyli w Finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego , który w tym roku odbył się 7 czerwca 2018r.  w Kluczborku. Organizatorem tegorocznego finału był Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Kluczborku. Nasi „Mistrzowie Klawiatury”  jako jedyni reprezentowali MDK i Świdnicę. A do Kluczborka  pojechali najlepsi keyboardziści  z całej Polski – laureaci konkursów wojewódzkich, które były etapem kwalifikującym do Finału. Na kwietniowym Dolnośląskim Konkursie „Mistrz Klawiatury’2018” Radek zdobył I miejsce i tytuł „Mistrza Klawiatury”, a Karolina III miejsce i tytuł „Wicemistrza Klawiatury” w swoich kategoriach wiekowych,  a tym samym zostali nominowani do etapu ogólnopolskiego i dzięki temu mogli wystąpić w gronie 42 najlepszych, którzy popisywali się swoimi umiejętnościami w Kluczborku. Mimo długiej drogi i upału panującego tego dnia  oboje świetnie reprezentowali naszą placówkę , a należy podkreślić, że poziom tegorocznego Finału był bardzo wysoki. Gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów!

Serdeczne podziękowania należą się też rodzicom Karoliny i Radka , Państwu Katarzynie Hałak-Koch  i Leszkowi Koch  oraz Panu Jackowi Teuerle za pomoc w organizacji wyjazdu na konkurs dla uczniów i opiekuna.  Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu!

Niedługo wakacje, ale nasi najlepsi keyboardziści już myślą o nowym konkursie – tym razem we wrześniu w Bydgoszczy.  Życzymy  im  powodzenia i wytrwałości  w pracy!

opiekun: Agnieszka Banach

Loading