Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Bytomiu

XV Międzynarodowy  Festiwal Modelarski –Bytom 2019 za nami. Imprezę możemy śmiało uznać za przedsięwzięcie w kategorii mistrzostw polski, bo jest największą tego typu impreza w Polsce i skupia największą ilość modeli i modelarzy z polski i zagranicy. Festiwal od lat cieszy się dużą popularnością ze względu na profesjonalizm organizacyjny i przyciąganie wirtuozerii modelarstwa, co dodatkowo buduje jego ugruntowaną pozycje w kalendarzu modelarza redukcyjnego, (choć raz w życiu trzeba być). Jak zawsze było świetnie, 1085 modeli zgłoszonych do konkursu o najważniejsze laury, świetna giełda modelarska oraz mnóstwo innych atrakcji.  W tak ważnym dla modelarzy festiwalu nie mogło zabraknąć reprezentacji Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. . Łącznie naszych 14 modelarzy zaprezentowało 27 modeli oraz naszą jubileuszowa kolekcję , wykonana z okazji 100, Lecia Niepodległości-„ Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920 „ Przy takim zespole byliśmy wręcz ”skazani” na sukces. Zdobyliśmy 10 wyróżnień medalowych i jedna nagrodę specjalna. !!!. Nagrodzeni to:

młodzicy-  Bartek Kopaczewski-wyróżnienie+medal, Kacper Grzegorzewski- wyróżnienie+medal, Natalka Matejko- wyróżnienie+medal, Szymon Świder- wyróżnienie+medal i Konrad Świder- wyróżnienie+medal+nagroda specjalna,

juniorzy: Adam Grech- 4 wyróżnienie+medal , Michał Zawalich- wyróżnienie+medal, Piotr Kowalski- 3 wyróżnienie+medal, Tomasz Sołtys,

seniorzy: Mateusz Zapotoczny, Maciej Dyrda ,Szymon Mazur, Łukasz Zamorski.

W  roli zawodnika wystapił Pan Marcin Matejko, prowadzący zajęcia w pracowni modelarstwa redukcyjnego. Mamy nadzieję, że jego sukces na tegorocznej edycji festiwalu, będzie natchnieniem dla młodych adeptów tej sztuki. Marcina model samolotu PZL 11 III „Cleveland”,  otrzymał następujące wyróżnienia:
– „Czarny diament” za najlepszy model samolotu w skali 1/32.
– „Puchar IPMS Polska” za najlepszy model samolotu festiwalu.
– „Puchar Lukgraph” za najlepszy model wykonany od podstaw.
– „Memoriał Edwarda Boni” czyli „Best of show” lub „Grand prix” (jak kto woli).

Nasz wyjazd był możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i naszych przyjaciół!!!

Bardzo serdecznie Podziękowania dla Pana dyrektora i pracowników Młodzieżowego domu Kultury Nr 1 w Bytomiu za udostępnienie bazy noclegowej.

Dziadkowi Bogusiowi za udostępnienie maszyny do przewozu modeli i modelarzy.

Mamusiom Kasi i Joance za profesjonalizm w prowadzeniu maszyny do przewozu modeli i modelarzy

Duże podziękowania należą się organizatorom z przygotowanie tak wspaniałej imprezy, dzięki

Podsumowując wyjazd był bardzo owocny i ciekawy, choć jak zawsze męczący.
Pozdrawiam Marcin „UZI” Matejko, Arek Walerowicz