Międzynarodowe Święto Latawca DRAKONALIA

Już kolejny raz odbyło się Międzynarodowe Święto Latawca DRAKONALIA.  Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy, zebraliśmy się, aby móc wypuścić swoje latawce w niebo, uprzednio poddając ocenie ich przepiękne wykonanie.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych impreza rozpoczęła się punktualnie i zarazem tradycyjnie od oceny statycznej wykonanych przez dzieci oraz młodzież latawców.

Tuż po przeglądzie wykonanych latawców, przystąpiliśmy do pierwszych startów. Zawodnicy rozgrzani promieniami słonecznymi stawali pojedynczo na linii przyczepiając swoje latawce do holu. Po oznajmieniu gotowości latawce szybowały w górę przy okazji prezentując swoje wspaniałe ogony.

Ocenie podlegały długość lotu, estetyka lotu oraz ogólna prezentacja.

Po wystartowaniu ostatniego zawodnika wszyscy udaliśmy się na zasłużony ciepły posiłek. Pomimo faktu, iż dobry wiatr sprzyjał wspaniałym lotom latawców, jednak stanowczo wychładzał wszystkich uczestników Święta Latawca.

Po krótkiej przerwie, rozgrzani ciepłym posiłkiem przystąpiliśmy do udziału w pokazie lotów rakiety S6 – rakiety czasowej z taśmą hamującą. Za prezentację lotów rakiet serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Halickiemu.

Ostatnim i nie mniej ważnym elementem sobotniego spotkania było nagrodzenie uczestników. Uczestnicy podzieleni na kategorie otrzymywali wyróżnienia oraz miejsca na podium.

Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze współpracy oraz zdrowej rywalizacji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w imprezie, oraz wszystkim osobom za organizację i przebieg Międzynarodowego Święta Latawca DRAKONALIA 2016.

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

 

Loading