„Mansarda” na wystawie „Strażnicy ziemi”
16 maja 2026 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Ziemia jest jedna. STRAŻNICY ZIEMI”. Miło nam poinformować, że na wystawie pokonkursowej „Strażnicy ziemi” prezentowane są cztery prace z pracowni plastycznej „Mansarda”.Autorki prac zakwalifikowanych do wystawy to: Zofia Januszko, Natasza Pełka, Wiktoria Mitranka,Marta Przybysz. Na ogólnopolski konkurs z cyklu „Ziemia jest jedna”wpłynęło 146 prac z 35 placówek oświatowych. Uczestnicy z pracowni plastycznej „Mansarda” to również: Patrycja Wturska, Lidia Słoma, Barbara Kulyk, Hanna Kielar, Anastasiia Lutsan, Maria Januszko, Helena Lencewicz, Kaja Kryjom, Laura Dembowa, Kalina Miara, Anna Kubiak, Alicja Kowalik, Martyna Modłkowska, Karolina Macutkiewicz, Krystyna Zylicz, Wanda Lencewicz. Podziękowania za reprezentowanie pracowni w ogólnopolskim konkursie. ( nauczyciel Joanna Waksmundzka)
- Zofia Januszko
- Maria Januszko
- zdjęcie z facebooka MDK Śródmieście Wrocław
![]()



