MAMY LAUREATKĘ!

Natalia zaśpiewa dla całej Polski! Trzymali za nią kciuki wszyscy podopieczni i nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Udało się! Mamy wyróżnienie w ogólnopolskim festiwalu piosenki aktorskiej w Koszalinie.

Natalia Wyrzykowska od 3 lat jest uczestnikiem zajęć Studia Piosenki La Chanson w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. Swoje muzyczne fascynacje i sceniczną technikę rozwija pod kierunkiem Dariusza Jarosa, znanego i docenianego pedagoga, muzyka i kompozytora.

  • Zajęcia w La Chanson to nieustanne szukanie siebie w gąszczu otaczającej nas muzyki. Dzięki tym poszukiwaniom otwieramy sobie drogę, którą podążamy przez muzyczny świat. Tym sposobem sami trafiamy na interesujące nas gatunki i utwory muzyczne, które później realizujemy na zajęciach. Kreujemy własną osobowość i staramy się wypowiadać własne emocje przez piosenkę – ciesząc się sukcesem swojej podopiecznej tłumaczy Dariusz Jaros.

Ubiegły weekend był wielkim sprawdzianem dla Natalii, który zdała celująco. 23 kwietnia 2016 r. w Studiu Koncertowo Nagraniowym im. Czesława Niemena Radia Koszalin po przesłuchaniach ogłoszono wyniki, przyznając podopiecznej Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy wyróżnienie. 24 kwietnia 2016 r. Natalia wraz z innymi laureatami wystąpiła w koncercie laureatów oraz w warsztatach i w spektaklu w reżyserii Romana Kołakowskiego.

  • Konkursy to nie tylko nagrody, ale przede wszystkim forma rozwoju artystycznego, wymiany doświadczeń i warsztatów artystycznych ze znanymi postaciami świata polskiej kultury. Trzy dni czasami potrafią być krokiem milowym w rozwoju młodego człowieka – podsumowuje Dariusz Jaros.

Warto dodać, że młodzi artyści, poza oswajaniem się z estradą podczas występów konkursowych, mają również możliwość archiwizowania swoich dokonań i opanowywania warsztatu w studiu. Końcowym efektem wykonanej podczas zajęć w placówce pracy są bowiem nagrania demo realizowane wspólnie z nauczycielem, Dariuszem Jarosem.

Loading