„Magiczna niespodzianka” czyli spojrzenie okiem Fridy.

24 lutego 2021 r. zostały opublikowane wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz okiem artysty – Frida Kahlo”. Na konkurs wpłynęły 433 prace z całej Polski, komisja przyznała 30 nagród i 50 wyróżnień. W kategorii Malarstwo wyróżnienie zdobyła Magdalena Morawska z pracowni plastycznej „Mansarda”. Na wystawie pokonkursowej prezentowane są również prace Julii Radaszewskiej, Konstancji Kulak, Amelii Janczarskiej (naucz. Joanna Waksmundzka) oraz Mai Osowskiej, Zuzanny Filip (naucz. Elżbieta Tarnowska). Wystawę można oglądać w Galerii MDK „Śródmieście” we Wrocławiu od 24 lutego do 31 marca 2021 r. Serdeczne gratulacje dla Magdy /za wyróżnienie/ i dla plastyków ze świdnickiego emdeku /za udział w konkursie/.

PS. Przy tworzeniu pracy na konkurs Amelia zainspirowała się obrazem „Czas ucieka”, Konstancja autoportretami malarki. Magda w swojej pracy wykorzystała elementy z dzieł „Latające łóżko” i „Ranny jeleń”. A Julia namalowała kompozycję do słów Fridy „ Surrealizm jest magiczną niespodzianką wynikającą ze znalezienia lwa w szafie, gdzie spodziewasz się znaleźć koszule”.

/oprac. J.Waksmundzka/