Liderzy Młodzieżowego Domu Kultury

Szanowni Państwo w waszej obecności chciałbym przyznać tytuł Lidera MDK  tym dwojgu wspaniałym wieloletnim uczestnikom zajęć  Magdalenie Morawskiej i Szymonowi Antonowiczowi, żeby wymienić ich wszystkie talenty, zasługi i osiągnięcia nie starczyło by nam czasu do rana, dlatego przedstawię  Państwu tylko niektóre z nich :

 

Magdalena Morawska ma 17 lat, jest uczennicą III LO w Świdnicy, uczęszcza od 8 lat do MDK  i pracuje pod okiem pani Joanny Waksmundzkiej. Magdalena jest wzorem dla kolegów i koleżanek, zawsze chętna do pracy, uśmiechnięta i z dużym poczuciem humoru.. Jej wybitne zdolności plastyczne, łatwość wypowiadania się w wielu różnych technikach plastycznych sprawiły, że zdobyła i zdobywa wiele nagród i wyróżnień w konkursach  na szczeblu międzynarodowym i ogólnopolskim np.

Nagroda w XLIII Międzynarodowym  Konkursie Plastycznym „Moja przygoda w muzeum” Toruń 2022

Kwalifikacja do wystawy w XLII Międzynarodowym  Konkursie Plastycznym „Moja przygoda w muzeum” Toruń 2021

Wyróżnienie w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Klucz do Ojczyzny – Polski Rok- Boże Narodzenie” Izabelin 2020

Nagroda – II miejsce w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Literackim „Pudełko moich marzeń” Zduńska Wola 2023

Nagroda – I miejsce- w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na plakat „Moja przestrzeń -Ryza” Poznań 2022

Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Damą być” Lidzbark Warmiński 2022

Magdalena posiada również talent aktorski. Od trzech lat jest uczestniczką grupy „ Cedeen”, z którą w tym roku zdobyła III nagrodę na XX Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada” w Inowrocławiu. Magdalena jest niezwykle aktywną uczestniczką RAM i bierze czynny udział we wszystkich działaniach patriotycznych, okolicznościowych, kultywujących polskie tradycje a prowadzonych przez Radę Aktywnej Młodzieży dla społeczności MDK.

 

 

Szymon Antonowicz ma 17 lat jest uczniem III klasy II LO  w Świdnicy. Do MDK uczęszcza 12 lat. Przez te lata tańczył, śpiewał i malował.  Obecnie Szymon jest jednym z najlepszych aktorów grupy „ Cedeen, a dzięki swoim zdolnościom recytatorskim reprezentuje naszą placówkę  na miejskich obchodach  uroczystości państwowych o charakterze patriotycznym, podczas których ze wszech miar godnie reprezentuje naszą placówkę i świadomie się z nią utożsamia

. Szymon  jest bardzo chętny do podejmowania dodatkowych zadań takich jak prowadzenie imprez organizowanych przez inne pracownie MDK. Szymon od dwóch lat jest aktywnym członkiem RAM a w roku szkolnym 2022/2023 został wybrany na Przewodniczącego RAM. To z jego inicjatywy zostały przeprowadzone imprezy: Mikołajki, Wieczór Kolęd, „Katyń Pamiętamy”, Rocznica Napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Szymon mimo, że jest liderem w grupie, to po prostu nie wynosi się ponad innych, dba o to, żeby wszyscy wypadli dobrze, dlatego też jest lubiany i szanowany przez grupę.

W tym roku szkolnym najbardziej znaczącymi sukcesami Szymona Antonowicza jest zdobycie wraz z grupą Cedeen III nagrody na -XX Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada 2023” w Inowrocławiu, w kategorii najlepszy spektakl i zdobycie nagrody Przyjaciela „ Arlekinady”.

Zdobycie nagrody na eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego OKR

Udział w Eliminacjach Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego OKR

Wyróżnienie na Dolnośląskim Konkursie Poezji i Prozy Jana Pawła II „ Arka”

 

Loading