LI Finał Centralny OMTTK – Olsztynek 2025

Dzień I

Ruszamy o 7.00. Staszek zaspał, ale tylko troszeczkę… Wspaniałe mamy: Kinga i Jadwiga nas wiozą. Po dojechaniu do Olsztynka musimy jeszcze w napotkanym sklepie z drukarką wydrukować weryfikacje odznak dla Maćka – udało się. To już relaks: TRInO w Olsztynku i dzięki temu oglądamy zabytki: Ratusz, dworzec kolejowy, mury obronne, Zamek Krzyżacki, wieżę ciśnień. Na zakończenie pyszne lody. Jedziemy na Ośrodek Wypoczynkowy „Perkoz”, przy ul. Waszeta 1, świetna baza harcerska. Rejestrujemy się i odbieramy identyfikatory i gadżety. zakwaterowanie w pokojach. Krótki spacer po ośrodku i kolacja…nic specjalnego. Komandor Finału zaprasza na wędrówkę do Diabelskich Głazów. Można zrobić zwiad terenowy. Gdzie-niegdzie dostrzegamy lampiony do MnO. mało uroczyste otwarcie i czas wolny dla drużyn. Odprawę organizujemy w pokoju Agaty. Czuć już mobilizację. po 22.00 już u nas cisza nocna…

Loading