LI Finał Centralny OMTTK – dzień III

Po obfitym i dobrym śniadanku – wyjazd wszystkich uczestników do Olsztynka. Echa wczorajszych zmagań turniejowych jeszcze brzmią w autokarze. Przed nami zwiedzanki. O godz. 9.00 wchodzimy do Skansenu Wsi Warmińskiej. Bardzo ciekawy i rozległy. Mijamy zabudowę wsi od kościoła po wiatraki. Można nabyć pamiątki w karczmie itd. Fotografujemy się z młodzieżą przebraną w warmińskie stroje ludowe. Szkoda, ze nie załatwiono przewodnika, opisów nie każdemu chce się czytać. W drugim punkcie zwiedzamy Muzeum i pole bitwy pod Grunwaldem. Robi wrażenie. Kto sprytny, podłączył się do przewodnika innej grupy… Miłym akcentem, przy pięknej, letniej pogodzie był spacer na wzgórze z pomnikiem grunwaldzkim. Wracamy do Olsztynka i spacerujemy po starówce miasteczka. W rolę przewodnika wcielił się Jacek Klemencki – członek Komisji d/s Młodzieży ZG PTTK. Był czas na zakupy w supermarkecie. O godz. 16.00 wracamy na ośrodek. Upalne popołudnie nastraja do korzystania ze sportów wodnych. Filip kąpie się w jeziorze Pluszno Wielkie. Starsi z zapałem wiosłują w kajakach a Krzyś gra w siatkówkę.  O godzinie 17.30, w świetlicy nad Jeziorem  następuje uroczyste podsumowanie LI Finału OMTTK. Wiele radości. Odbieramy medaliki (tak małe, że trudno je nazwać inaczej) sypią się nagrody rzeczowe w poszczególnych konkurencjach turniejowych (zapomniano o nagrodzeniu indywidualnym za odznaki turystyczne i uprawnienia). Nagrody to sprzęt turystyczny, do których najcenniejsze to hamaki. Ładne, szklane statuetki… Do późnej nocy trwa integracja we własnym zakresie. Gwarno i radośnie jest na ośrodku.

Loading