Letnie warsztaty muzyki dawnej zespołu „Totus Musicus” – Kalisz’2022

Wakacje to radosny czas odpoczynku, ale część uczniów pracowni muzycznej „Polifonia” postanowiło połączyć przyjemne z pożytecznym i wzięło udział w letnich warsztatach muzycznych w Kaliszu. W dniach 30.06.-05.07.2022r. Zuzia Gąszowska i Hania Suszek z zespołu muzyki dawnej „Totus Musicus” oraz Marta Lurka ze Studia Piosenki uczestniczyły wraz z opiekunem w XVII Ogólnopolskich Letnich Warsztatach Muzyki Dawnej, których organizatorem było Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”. Dziewczęta rozwijały swoje umiejętności gry na fletach podłużnych, uczyły się grać na fideli i scheitholcie, a nawet brały udział w zajęciach tanecznych. I choć jednogłośnie stwierdziły, że taniec nie jest ich pasją, to warto było poznać kroki tańców, które gra się na instrumentach. Był to bardzo intensywny tydzień, tydzień wytężonej pracy, ale też wielu wrażeń. Owocem pracy warsztatowej były dwa koncerty, jeden w sali widowiskowej kaliskiego MDK, a drugi w kaliskiej Katedrze Św.Mikołaja Biskupa. A co pewnie jeszcze ważniejsze – dziewczęta nawiązały nowe znajomości. Uczestnikami warsztatów była młodzież z całej Polski, co pozwoliło poznać rówieśników i nie tylko porównać umiejętności, spotkać ciekawych ludzi, ale też miło spędzić czas na spacerach czy zabawie. Dziewczęta z ogromną przyjemnością uczestniczyły w zajęciach, które prowadzili wykładowcy i muzycy z różnych ośrodków akademickich w Polsce, a po zajęciach – zabawy, pogaduszki, gra w „piłkarzyki” – bo ileż można grać na flecie:), wspólne spacery. Już planujemy wyjazd w przyszłym roku!

A teraz możemy powspominać, a zdobyte umiejętności na pewno wykorzystamy w nowym roku szkolnym. To już przecież tuż tuż…

A skoro już niedługo się spotykamy, oto informacje na początek nowego rok szkolnego 2022/23 :

  1.  Dni Otwartych Drzwi w pracowni muzycznej „Polifonia” od 01 do 09.09.2022r. (zajęcia otwarte dla wszystkich zainteresowanych wg planu ubiegłorocznego)
  2. Spotkania informacyjno-organizacyjne dla rodziców:
  • Zespół „Timki”-5 września 2022r.godz. 16.30
  • Studio Piosenki  – 6 września 2022r. godz. 16.30
  • Zespół muzyki dawnej „Totus Musicus” – 6 września 2022r. godz.17.30
  • Koło „Klawiatura”  – 7 września 2022r. godz. 17.30

Pozdrawiam i do zobaczenia na zajęciach!

Agnieszka Banach

Loading