Letnie półkolonie z MDK rozpoczęte!

Koniec roku szkolnego to idealny moment na rozpoczęcie tak długo wyczekiwanych wakacji. Tym lepiej, że letnie półkolonie w MDK rozpoczęły pierwszy turnus z iście wymarzoną, letnią pogodą. Dla 45 – osobowej grupy dzieci przygotowaliśmy moc atrakcji, by spędziły ten czas najlepiej jak tylko można.

Warsztatowo i kreatywnie przy poniedziałku!

Pierwszy dzień półkolonii rozpoczęliśmy uczestnicząc w warsztatachszachowych, fotograficznych, tanecznych i plastycznych.

Graliśmy w szachy, ucząc się wcześniej zasad gry, robiliśmy zdjęcia, tańczyliśmy przy rytmach energicznej muzyki i malowaliśmy przepiękne obrazy na kartkach.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>

Bez wody nie ma zabawy czyli mokry wtorek!

Ten wtorek był dla dzieci najbardziej ekscytujący! Zwarci i gotowi wyruszyliśmy do wrocławskiego aquaparku. Na miejscu zapoznaliśmy się z ratownikiem, zasadami bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania się na basenie, a potem ruszyliśmy na zjeżdżalnie i zabawy w wodzie.

Środowe zabawy w terenie!
Zabawy na podwórku są najlepsze, tym bardziej kiedy mamy tak doskonałą pogodę. Dzień spędziliśmy na grach terenowych, tych bardziej współczesnych oraz tych, w które grali nasi rodzice. Skakaliśmy na skakance, gralimy w gumę oraz klasy oraz gry tematyczne. Czas nam zleciał bardzo szybko, ale dzięki temu byliśmy pełni pozytywnych emocji.

Czwartek w kierunku zamku Książ

W czwartek wybraliśmy się na spacer dwukilometrową drogą łącząca miasto z zamkiem, która wiodła przez malowniczy park porośnięty bujnymi gatunkami drzew i roślin. Dolina Różaneczników, którą podążaliśmy to ścieżka przyrodniczo -dydaktyczna, która pozwala na szeroko rozumianą edukacją ekologiczną mieszkańców regionu. Zwiedzanie jej umożliwiło pokazanie ekosystemu leśnego, poznanie drzew i krzewów leśnych, roślin runa leśnego oraz mieszkańców lasu, a przede wszystkim poznanie piękna różaneczników. Dotarliśmy po drodze zabudowania sąsiadującego z Książem Państwowego Stada Ogierów „Książ”. Zwiedziliśmy drewnianą krytą ujeżdżalnię, ekspozycję dawnych powozów, przestronne, stylowe stajnie, hipodrom i padok, ośrodek hodowlany ogierów i klaczy gł. rasy śląskiej i ośrodek jeździecki i rekreacyjny.

Piątek na sportowo!

Sport to zdrowie, każdy o tym wie, dlatego zakończenie każdego turnusu podczas letnich półkolonii spędzamy niezwykle aktywnie.

Na obiektach sportowych przeprowadziliśmy konkurencje sportowe tj. rzut piłką do kosza, nakręcanie sznurka na kijek itp. Potem dla ochłody resztę dnia spędziliśmy na basenie odkrytym, kąpiąc się, pływając i bawiąc się w wodzie. Po obiedzie zakończyliśmy oficjalnie I turnus półkolonii, wręczając uczestnikom dyplomy i nagrody.