„Leszy” namalowany przez Magdę wyróżniony w Radlinie !

21 lutego 2022 r. zostały opublikowane wyniki XVI Ogólnopolskiego Konkursu PlastycznegoMagiczne Okienko”2022. W tym roku konkurs organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie miał temat : „Bogowie i inne stworzenia w mitologii słowiańskiej”. Z pracowni plastycznej „Mansarda” MDK w Świdnicy zostało wysłanych 14 prac malarskich. Obrazy inspirowane mitologią słowiańską wykonali : AGATA GALUBA, KALINA ROGOZIŃSKA, MAGDALENA MORAWSKA, ANNA KOWALCZYK, ANDRZEJ MITRANKA, LENA JENCZ, VICTORIIA MAKSYMENKO, NATALIA STRZELCZYK, ANASTAZJA JAWORSKA, JULIA BOBELA, POLA SOŚNICKA, JAGNA HABZDA, DOROTA KRAWCZYŃSKA, JULIA RADASZEWSKA . Przedstawili w swoich pracach duchy, stwory i bóstwa z mitologii słowiańskiej. Na obrazach pojawiły się takie postacie jak : Nocnica, Południca, rusałki, utopki, wodniki, świetliki, oraz Leszy czyli demon lasu, pan dzikich zwierząt.

Miło nam poinformować, że MAGDALENA MORAWSKA otrzymała wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu „Magiczne okienko”. Bohaterem jej pracy był pan lasu- Leszy, leśny dziad, pasterz. Był przedstawiany jako brodaty starzec odziany w skóry. Można go było rozgniewać ścinając drzewa, ale bywał też pomocny, np. pomagał zbłąkanym w odnalezieniu właściwej drogi. Gratulujemy Magdzie kolejnego sukcesu!!! Brawo!!!

Wystawa pokonkursowa będzie dostępna na stronie MOK w Radlinie od 1 marca 2022 r. /naucz. Joanna Waksmundzka/