KWIETNIOWE TULIPANY

2.04.2021 r.

KWIETNIOWE TULIPANY

Dzisiaj malarstwo z nutką poezji. Zaczniemy od fragmentu wiersza Jolanty Marii Dzienis „Kwietniowe tulipany”:

Ktoś pod moim oknem zasadził tulipany,/W siedmiu szpalerach, kolorów chyba ze dwieście,/Wszystkie mają płatki wiatrem roztrzepane,/Drżące w rytmie dżdżystych kropelek szelestu./Skulone, w ciasnych pąkach czekają na słońce,/Aby w jego promieniach rozbłysnąć urodą,/…/Lubię je najbardziej w zuchwałych kolorach,/Rozświetlone przejrzyście w zachodu czerwieni,/Kiedy z wiosną nadchodzi tulipanów pora,/Ogrodu, w którym kwitną, na nic nie zamienię…”

Propozycja dla grupy malarstwa (i dla wszystkich chętnych) to obraz z tulipanami. Inspirowany dziełami artystów. Tulipany jako element martwej natury lub ogród z tulipanami. Kolory i technikę wybierzcie sami.

Tulipany są uznawane za symbol trwałej miłości między członkami rodziny, za symbol raju na ziemi. Kojarzone są także z dobroczynnością i wspieraniem mniej szczęśliwych. Holendrzy uznawali, że tulipany przypominają o tym jak krótkie może być życie. Namalujcie piękno i wdzięk kwietniowych tulipanów. Z życzeniami rodzinnych, spokojnych świąt – J. Waksmundzka

PS. Zdjęcia prac proszę przesłać na adres j.waksmundzka@mdk.swidnica.pl . Prace będą prezentowane w cyklu „Dzieła z „Mansardy”” na stronie MDK Świdnica i facebooku „Pracownia plastyczna „Mansarda” MDK Świdnica”.

Loading