Koncertowe wakacje zespołu „Totus Musicus” – Kamień Pomorski’2023

Tegoroczne wakacje zespół muzyki dawnej „Totus Musicus”, wzmocniony o wokalistki ze Studia Piosenki z pracowni muzycznej „Polifonia”, postanowił rozpocząć koncertowo! W dniach 24.06.-02.07.2023r. Zuzia Zielińska, Hania Suszek i Justyna Sulkowska z zespołu „Totus Musicus” oraz Marta Lurka i Nadia Pieczonka ze Studia Piosenki uczestniczyły wraz z opiekunem Agnieszką Banach w XXXI Międzynarodowych Warsztatach Wokalnych i Spotkaniach z Muzyką Dawną organizowanych w Kamieniu Pomorskim przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Miłośników Bierzwnika. Dziewczęta na warsztatach rozwijały swoje umiejętności gry na fletach podłużnych, uczyły się grać na harfie i scheitholcie oraz doskonaliły emisję głosu. Poznawały nowe utwory, ale pracowały też nad interpretacją przygotowanego wcześniej repertuaru. I przede wszystkim występowały, zdobywając w ten sposób doświadczenie estradowe. Koncerty były codziennie – każdego dnia w innym miejscu! Zespół koncertował aż 10 razy w okolicznych miejscowościach nadmorskich: Ustroniu Morskim, Łukęcinie, Wolinie, Konarzewie, Dziwnowie, Pobierowie, Trzebiatowie, Trzęsaczu, Dziwnówku i w katedrze w Kamieniu Pomorskim, popularyzując muzykę dawną i godnie reprezentując Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Koncerty zawsze odbywały się w pięknych wnętrzach zabytkowych kościołów czy lokalnych pałaców. To była największa trasa koncertowa zespołu, ale też jedna z najlepszych reklam naszej placówki. Tym bardziej, że koncerty cieszyły się ogromnym uznaniem licznie przybyłej na nie publiczności. Dziewczęta zdały egzamin z koncertowania celująco! Doceniły nas też lokalne media np. https://superportal24.pl/muzyka-dawna-w-konarzewie-ruszyly-koncerty-w-powiecie-gryfickim-12437 , powstał nawet reportaż z naszym udziałem- początek od 7 minuty programu : https://szczecin.tvp.pl/1590508/arka  Ale nikomu z uczestników woda sodowa nie uderzyła do głowy😊 Świetna atmosfera na warsztatach sprzyjała też nawiązywaniu nowych znajomości. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie stanowili jedną muzyczną rodzinę. Były też chwile nadmorskiego leniuchowania. Dziewczęta wyjeżdżały z łezką w oku i postanowieniem przyjazdu za rok. Miłym akcentem były pamiątkowe dyplomy dla uczestników, zespół dostał też dodatkową nagrodę – zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Muzyki Dawnej, który odbędzie się we wrześniu w Pelplinie podczas XXII Jarmarku Cysterskiego.

Bardzo dziękujemy Komitetowi Rodzicielskiemu MDK za wsparcie finansowe, które bardzo nam ułatwiło udział w warsztatach. Na pewno wiedza i umiejętności tam zdobyte będą procentować w dalszej pracy w MDK. Dziękuję też dziewczętom za ich za pracę na warsztatach i wielkie zaangażowanie w koncerty.

Tak było…

 

Teraz możemy już tylko powspominać, a zdobyte umiejętności na pewno wykorzystamy w nowym roku szkolnym. Już w połowie września zespół planuje wspomniany wcześniej nagrodowy wyjazd do Pelplina, gdzie weźmie udział w Przeglądzie Zespołów Muzyki Dawnej oraz okolicznościowych koncertach i imprezach organizowanych w ramach Jarmarku Cysterskiego. Jeszcze raz gratuluję dziewczętom pięknych koncertów i niech ta radość z muzykowania trwa bez końca. Odpoczywajcie i nabierajcie sił do pracy w nowym roku szkolnym. Zaczynamy mocnym muzycznym akcentem w Pelplinie!

Pozdrawiam wakacyjnie😊

Agnieszka Banach

Loading