Koncert „La Chanson” w Biberach

Trio „La chanson” Studia Piosenki Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy pod kierunkiem Dariusza Jarosa, wzięło udział w koncercie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich , reprezentując dorobek artystyczny miasta Świdnicy na Międzynarodowych Spotkaniach Miast Partnerskich w Biberach.

Dzięki akcji „Europo śpiewaj Hymn” w porze lunchu przed ratuszem w Biberach,  zabrzmiał Hymn Unii Europejskiej wykonany w wielu językach europejskich – między innymi w polskim, gdzie główny prym wykonawczy wiodło Trio „La Chanson MDK Świdnica” Czyli Jagoda Kurzawa, Olga Węgłowska i Weronika Wąsowska.

Dziewczyny jako reprezentacja kultury Miasta Świdnicy zaprezentowały recital z muzyka polską w Ratuszu Miejskim w Biberach a także podczas wieczornej kolacji dla wszystkich gości biorących udział w spotkaniach.

Przesyłamy wielkie podziękowania dla zespołu La Chanson z Młodzieżowego Do

mu Kultury w Świdnicy  oraz instruktora-pianisty,  za urozmaicenie muzyczne całego dnia: Koncertu  w Stadthalle (hala miejska), odśpiewanie hymnu Unii Europejskiej po polsku i boski występ na biesiadzie w Ringschnait.

Jesteście wspaniali – powiedziała Małgorzata Jasińska-Reich koordynator projektu spotkań  miast partnerskich.

Gratulujemy młodym wykonawczyniom i czekamy na więcej.