Klub železničních modelářů Trutnov – wystawa modeli

W dniu dzisiejszym (28.10.2017) obie nasze pracownie modelarskie wraz z pracownią „Agrafka” i pracownią teatralną, pod opieką prowadzących zajęcia, udały się na wycieczkę do Trutnova. Naszym głównym celem była wystawa modeli kolejowych zorganizowana przez „Klub železničních modelářů Trutnov”. Na wystawie mogliśmy zobaczyć dioramy i modele modelarzy z Czech, Austrii, Niemiec i Francji. Nie brakło także naszego akcentu. Oprócz kartonowego modelu wagonu z naszej pracowni, w gablotach mogliśmy podziwiać dyplomy z naszego rodzimego konkursu „Świdnica Junior 2017” przyznane czeskim modelarzom. Uwagę wszystkich zwrócił szczególnie stół, na którym można było spróbować swoich sił jako konstruktor i z metalowych elementów stworzyć własne projekty. Ponad to mogliśmy stanąć za sterami jednej z dioram z ruchomymi kolejkami. Ogromna uwagę przykuwała, zwłaszcza młodszej grupy zwiedzających, wielka ruchoma makieta zbudowana z klocków Lego. Po wystawie odwiedziliśmy Galerię Smoka, gdzie opowiedziano nam legendę o powstaniu miasta Trutnov. Kolejnym punktem naszego dnia był obiad w restauracji „Up May”. Całą wyprawę zwieńczyliśmy wspólnym zdjęciem przy fontannie z figurą Krakonoša na trutnovskim rynku.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy do przygranicznego sklepu w celu kupienia słodkiego „co nie coś”.
Moim zdanie dzisiejszy wypad był naprawdę udany. Wszyscy byliśmy zadowoleni, a droga powrotna minęła nam „śpiewająco”.

Wyjazd i udział w wystawie odbył się w ramach projektu Świdnicki Gryf i Trutnowski Smok

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Tekst: Szymon Mazur