Karolina Koch laureatką “Szkoły marzeń”!

Uczestnika pracowni plastycznej Elżbiety Tarnowskiej z MDK, Karolina Koch została laureatką finału konkursu “Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci.

W poniedziałek, 15 czerwca w Sejmie odbył się drugi finał konkursu „Szkoła marzeń” Był to już czwarty tego typu konkurs adresowany do dzieci i młodzieży.
W swoich pracach laureaci zaprezentowali bardzo różne wizje szkoły marzeń – zarówno futurystyczne, wybiegające w przyszłość, jak i sięgające głęboko w historię czy bardzo swojskie, osadzone w naturalnym środowisku.

W konkursie „Szkoła marzeń” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych – gimnazjów, liceów, techników, szkół zawodowych i placówek opiekuńczych. Jego uczestnicy mieli przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić w dowolnej formie, zarówno plastycznej, jak i literackiej. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 7,5 tys. uczestników, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie. Zdaniem organizatorów prace zgłoszone na konkurs mogą się stać cenną wskazówką i inspiracją dla osób związanych z edukacją. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Senatu.

Loading