KAMIENICA

Zapraszam na spacer po Świdnicy, aby poszukać inspiracji do dzisiejszej pracy. Zadanie dla poniedziałkowej grupy to narysowanie kamienicy, jej fasady, reprezentacyjnej ściany z wejściem głównym. Możecie wzorować się na tych zaprezentowanych przeze mnie lub zaprojektować budynek według własnego pomysłu. Narysujcie okna, ozdobne portale, dekoracyjne szczyty i detale architektoniczne.

Kamienica to budynek mieszkalny w mieście. Był wznoszony z cegły lub kamienia. Mógł mieć kilka pięter. Kamienice stały w zwartym szeregu, jedna koło drugiej. Były wąskie i wysokie. Ich kształt uwarunkowany był wysokimi cenami działek pod zabudowę. Kamienice wznoszono w miastach od średniowiecza do XX wieku. W Świdnicy mamy wiele pięknych kamienic. Właśnie odnawiana jest barokowa kamienica na ul. Pułaskiego 24. W naszym mieście możemy podziwiać kamienice w różnych stylach: renesansowe, barokowe, secesyjne czy jedną z najstarszych „Rzepichę” wzniesioną w 1530 r.

Spróbujcie narysować kredkami i pisakami piękną kamienicę.

PS. Zdjęcie /z podpisem/ swojej malarskiej pracy proszę przesłać na maila : j.waksmundzka@mdk.swidnica.pl

Prace będą prezentowane na stronie MDK Świdnica w cyklu „Dzieła z „Mansardy”” .Swoje obrazy mogą przesyłać wszyscy uczestnicy zajęć plastycznych.

Pozdrawiam – Joanna Waksmundzka- nauczyciel plastyki MDK Świdnica.

Loading