„Jest taki dzień…” – Koncert Noworoczny dla Babci i Dziadka

Już wybrzmiały dźwięki ostatniej piosenki Koncertu Noworocznego dla Babci i Dziadka, który odbył się 26 stycznia 2022r. w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, a jeszcze by się chciało z artystami zaśpiewać „super by było tak wyczarować, by z małą babcią pospacerować i z małym dziadkiem, super chłopakiem, na koniec świata iść górskim szlakiem  – Babciu, Dziadku Kochamy Was!”. Taki i wiele innych muzycznych i teatralnych prezentów przygotowali dla swoich najbliższych młodzi artyści z MDK z pracowni teatralnej p. Joanny Chojnowskiej i pracowni muzycznych: p. Agnieszka Banach, p. Mirosława Jabłońskiego i p. Dariusza Jarosa. Nie zabrakło też pięknej oprawy scenograficznej – podczas koncertu można było podziwiać portrety babć i dziadków, które wykonali uczniowie z pracowni plastycznych: p. Joanny Waksmundzkiej i p. Elżbiety Tarnowskiej.

A repertuar koncertu był bardzo bogaty i różnorodny. Były kolędy i pastorałki, jasełka i dawne kantyczki, ale nie zabrakło też karnawałowej radości oraz wierszy i piosenek specjalnie dla babci i dziadka i pięknych portretów naszych kochanych seniorów. Prezenty dla nich były widoczne na ekranie oraz tańczone, śpiewane, grane i mówione. Śpiewali i recytowali mali i duzi, grali gitarzyści i fleciści, słychać było bębny, trójkąty i keyboard, pojawiła się nawet średniowieczna fidel kolanowa. Lista wykonawców, którzy wystąpili na koncercie w sali teatralnej ŚOK jest baaaaardzo dłuuuuuuuuga!

Oto oni:

Z pracowni muzycznej p. Agnieszka Banach: duet keyboardowo -gitarowy czyli Tosia i Radek Teuerle z koła „Klawiatura”, Zespół Piosenki i Ruchu „Timki” w składzie: Tosia Gąszowska, Emilka Krawczyk, Aurelka Kuś, Kamilka Kłusek i Sandra Kurzawa, wokalistki ze Studia Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Polifonia”: Roża Omańska, Lilly Szymański, Maja Huzarska, Zuzia Synowska, Nadia Pieczonka, Daria Rudnicka, Klaudia Chudy oraz Zespół Muzyki Dawnej „Totus Musicus” w składzie: Zuzia Zielińska, Hania Suszek, Zuzia Gąszowska, Ola Szczygieł i Kuba Szczygieł.

Z pracowni muzycznej p. Mirosława Jabłońskiego : Zespół wokalny „Juniors” w składzie: Julia Janowska, Malwina Mitura, Anna Chudziak, Zespół wokalny w składzie: Martyna Korkiewicz, Aleksandra Herbut, Marta Moląg, Aleksandra Rybka, Aneta Matuszak, Katarzyna Inglot, oraz zespół i orkiestra gitarowa w składzie: Piotr Fischer, Weronika Waśniowska, Eliza Górka, Wojciech Majewski, Milena Pietrzyk oraz Ania Chudziak, Sandra Cielecka, Alicja Dzwoniarska, Julia Janowska i Weronika Kawałko

Z pracowni muzycznej p. Dariusza Jarosa zespół „Zwariowana Paczka” w składzie: Mija Hamdy, Maria Dubiel, Julia Paterak, Elena Baranowska, Tom Szilder i Witold Sikora.

Z pracowni teatralnej p. Joanny Chojnowskiej: „Grupa ze spalonego teatru” w składzie:  Hanna Ostafińska, Oliwia Kurzawa, Antonina Mielcarek, Pola Iwanio, Natalia Miś, Jagoda Waszczuk, Helena Rapala oraz grupa „Pauza” w składzie: Daria Piechurska, Aleksander Żurek, Marta Moląg, Matylda Gawlik, Oliwia Moskwa i Konrad Sirek.

A byłoby ich jeszcze więcej, gdyby nie nałożone na uczniów kwarantanny. Wielu z tego powodu nie mogło pojawić się tego dnia w teatrze.

Własnoręcznie wykonane portrety swoich babć i dziadków na koncert udostępnili: Emilka Dobosz, Milena Bajor, Pola Kryjom, Oliwia Perek, Gabrysia Polis, Kaja Kryjom, Marta Przybysz, Martyna Średnicka, Ada Przybył, Julia Strzeżek, Julia Kobus, Olek Dziuba, Zola Budny, Alicja Bukszyńska, Milena Krenczyk, Nadia Pawlak, Olek Niciarz, Zuzia, Emilka, Martynka Modłkowska, Maja Szeliga i Pola Rega z pracowni plastycznej p. Joanny Waksmundzkiej oraz Magda Mojsa, Agata Ungurian, Lena Cisek, Barbara Mikhnevych, Laura Gniewek, Dominika Gajdzińska, Ada Pieczonka, Patrycja Krupka, Martyna Podrzycka, Ola Brożbar, Milena Napieracz, Kamila Jóźwik, Zosia Juszczyk, Natasza Mikuś, Zuzia Guzik, Zuzia Jasyk, Kuba Wojciechowski i Julia Blachnik z pracowni plastycznej p. Elżbiety Tarnowskiej.

Bardzo też dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego koncertu czyli Panu Leszkowi, Panu Grzegorzowi i Pan Bogdanowi, którzy dwoili się i troili, żeby wszystko przebiegało sprawnie, bezpiecznie, a do albumu MDK można było włożyć pamiątkowe zdjęcia.

I oczywiście dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w realizację tego wspólnego projektu, rodzicom za pomoc w przygotowaniach do koncertu, a widzom za miłe słowa!

Wszystkim się podobało!!!

Agnieszka Banach