Jasełka MDK na Świdnickim Rynku z „Polifonią”

W przedświąteczną niedzielę 19 grudnia 2021r.Rynek w Świdnicy zapełnił się nie tylko ze względu na Jarmark Bożonarodzeniowy. Tego dnia o godz. 16.00 młodzież z pracowni teatralnych i muzycznych MDK zaprezentowała opowieść świąteczną czyli tradycyjne Jasełka. Był Adam i Ewa, anioły i diabły, pasterze, stajenka i oczywiście Święta Rodzina. Taka opowieść wigilijna nie byłaby pełna bez muzyki, bez kolęd, które radośnie wyśpiewywały „Timki” i dziewczęta z „polifonicznego” Studia Piosenki. Licznie zgromadzona publiczność nagradzała burzliwymi oklaskami występy naszych małych i dużych artystów. A tego dnia, nie bojąc się zimna, na scenie w Rynku wystąpiły: Sara Szubart, Emilia Jarema, Oliwia Tracz, Adela Kukla, Sara Kukla, Alicja Walaś, Weronika Blachnik i Emilia Krawczyk z zespołu „TIMKI” oraz: Patrycja Krupka, Lilly Szymański, Marta Simlat, Marta Lurka, Ada Pieczonka, Nadia Pieczonka, Hanna Fabian, Daria Rudnicka i Klaudia Chudy z zespołów „Wirusy” i „Bez Nazwy” czyli większość grupy Studio Piosenki. Wystąpiła też nasza wokalistka Maja Huzarska , ale tym razem w roli teatralnej. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w tej imprezie, która była jedną z tegorocznych atrakcji „Świdnickiej Kolędy 2021”. W nagrodę za piękną prezentację wszyscy występujący otrzymali słodkie upominki. Mam nadzieję, że to był tylko wstęp do wielu prezentów, które Święty Mikołaj przyniósł wszystkim na Gwiazdkę. I nieważne czy wpadał przed komin, otwarte okno czy dziurkę od klucza:) Najważniejsze, że dotarł, bo artyści z pracowni muzycznej „Polifonia” na pewno na nie zasłużyli. Kolędowali pięknie!

Oto mała fotogaleria:

A całe Jasełka można obejrzeć  pod linkiem: https://youtu.be/wpH7OgdNV_Y

Pozdrawiam i zapraszam na kolejne spotkania noworoczno-kolędowe z naszą pracownią!

Agnieszka Banach