IX Bieg Patrolowy Śladami Mieczysława Kozara-Słobódzkiego [ZDJĘCIA]

W biegu uczestniczyło 13 drużyn  składających się z uczestników zajęć stałych Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczycieli i rodziców.

• 1 miejsce: pracownia teatralna Pani Wioletty Ziobrowskiej – 8 osób
  • 2 miejsce: pracownia plastyczna Pani Wandy Szwegler – 9 osób
  • 3 miejsce: pracownia plastyczna Pani Joanny Waksmundzkiej – 10 osób

W biegu udział wzięły następujące pracownie:

• pracownia taneczna Pani Renaty Łukaszewicz- Szczepanik – 4 osoby
  • pracownia muzyczna Pani Agnieszki Banach – 4 osoby
  • pracownia muzyczna Pana  Mirosława Jabłońskiego – 4 osoby
  • pracownia teatralna Pani Joanny Chojnowskiej – 6 osób
  • pracownia muzyczna Pani Ewy Tyszkiewicz – 8 osób
  • pracownia turystyczna Pana Zbigniewa Curyla – 4 osoby
  • pracownie szachowe (łączone) Pana Marcina Korzekwy i Wojciecha Kowalczuka – 12 osób
  • pracownia AGRAFKA Pani Joanny Walerowicz – 7 osób
  • pracownia modelarska (łączone) Pan Mateusz Grzelak i Arkadiusz Walerowicz – 9 osób
  • pracownia plastyczna Pani Elżbiety Tarnowskiej – 8 osób

Uczestnicy oprócz wiedzy o patronie poznali miejsca związane z historią Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Była to wyśmienita okazja na podsumowanie obchodów jubileuszu 65 lecia MDK. Oprócz historii MDK-u uczestnicy biegu poznali miejsca, które bezpośredni związane z życiem i działalnością patrona MDK.

Oprócz sprawdzianu wiedzy o patronie rozegrano trzy konkurencje sportowe, które w tegorocznej edycji biegu były również punktowane: narty Bolka, slalom hokejowy oraz rzut piłkami do celu. Ciepły poczęstunek dla uczestników zapewnili właściciele zaprzyjaźnionej  z naszym domem kultury restauracji „Pod Kopułą” . Pyszna grochówka smakowała wyśmienicie!

Dodatkowa atrakcją dla uczestników biegu był wspólny taniec z doskonałą choregrafią, który przygotowany był przez Radę Aktywnej Młodzieży działąjącą przy naszym MDKu .

Impreza przebiegała w miłej i rodzinnej atmosferze.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali w organizacji kolejnej edycji biegu.

opr. Arkadiusz Walerowicz

[themify_icon icon="fa-link" ] Galeria zdjęć na Flickr