Inauguracja questu Śladami Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy

We wtorek 3 stycznia odbyła się inauguracja questu, gry terenowej o Naszym patronie Mieczysławie Kozarze-Słobódzkim.  W ten sposób Młodzieżowy Dom Kultury chciał uczcić 58 rocznicę śmierci patrona placówki. MDK jest pomysłodawcą i opiekunem gry terenowej w Naszym mieście w której podążamy śladami Mieczysława Kozara-Słobódzkiego. W tym dniu w trasę wyruszyła grupa zebranych uczestników i wieczorną porą zmagała się z przygotowanymi zagadkami. Swoją prapremierę quest miał już 15 października, gdzie w trasę wyruszała grupa ponad 100 uczestników w ramach Dnia Patrona MDK.

Naszą wtorkową inaugurację uświetnił Pan Krzysztof Dworenko-Dworkin – Prezes Świdnickiego Stowarzyszenia Rekonstruktorów. Pan Dworenko-Dworkin zaprezentował nam replikę munduru jaki nosił w czasie służby wojskowej Mieczysław Kozar-Słobódzki. Opowiedział ciekawostki historyczne z czasów Słobódzkiego. Zaprezentowała się również Agata Hruszowiec, która aktualnie ma 43 miejsce w rankingu ogólnopolskim „QUESTY – WYPRAWY ODKRYWCÓW”. Agata opowiedziała zebranym gościom o regulaminie odznaki „QUESTY – WYPRAWY ODKRYWCÓW” i przybliżyła ogólne założenia questowania.  Wszyscy którzy ukończyli grę terenową w tym dniu otrzymali pamiątkowy certyfikat z wyjątkową pieczęcią i mieli okazję zobaczyć eksponaty związane z Mieczysławem Kozarem-Słobódzkim.

Od teraz już oficjalnie zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów do wzięcia udziału w grze terenowej której celem jest uważne czytanie wskazówek oraz rozwiązywanie zadań. Trasa prowadzi ulicami Świdnicy i jest w pętli, czyli zaczynamy oraz kończymy w okolicy MDK na ul Nauczycielskiej. Questa można zrobić z ulotką (dostępną m.in. w sekretariacie, informacji turystycznej oraz na stronie) lub z aplikacją mobilną Questy – Wyprawy Odkrywców (Android i Iphone). W Świdnicy jest już sześć questów opowiadających o różnych ciekawostkach, ale tylko nasz jest dostępny codziennie o każdej porze dnia i roku.

Dziękujemy wszystkim przybyłym, którzy wraz z nami chcieli uczestnicy w inauguracji i upamiętnieniu Naszego patrona.

Loading