„Ile to już lat?” – Konkurs z okazji jubileuszu MDK rozstrzygnięty!

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie pt. „Ile to już lat?”, organizowanym przez Pracownię muzyczną „Polifonia” – dz. II MDK z okazji jubileuszu placówki.

Konkurs adresowany był do uczestników stałych wszystkich pracowni Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Można w nim było uczestniczyć samodzielnie lub w grupach, także rodzinnych, a celem konkursu było poznanie bliżej historii Młodzieżowego Domu Kultury.

W konkursie wzięli udział reprezentanci czterech pracowni: szachowej Pana Marcina Korzekwy, teatralnej Pani Wioletty Ziobrowskiej, turystycznej Pana Zbigniewa Curyla i muzycznej Pani Agnieszki Banach. Niektórzy pracowali indywidualnie, ale większość zgłoszeń, to praca grupowa. Trzeba przyznać, że wszyscy świetnie sobie poradzili z odpowiedziami – prawie wszystkie były prawidłowe, ale nie wszystkie tak samo wyczerpujące. Na ostateczny wynik miały wpływ dwa zadania: 4 i 12. W czwartym należało wymienić jak najwięcej pracowni i zespołów działających w MDK przez te 70 lat aż do dziś – rekordziści wymienili 31, a i to nie były wszystkie. Ważnym punktem, który miał znaczenie w ostatecznej punktacji był też wynik plebiscytu na najciekawsze hasło reklamowe, które było dwunastym poleceniem konkursowym.

Plebiscyt został przeprowadzony na Festynie Inauguracyjnym MDK 1 września 2021r. Wszyscy uczestnicy festynu – i rodzice, i dzieci – mogli wybierać spośród 10 zaproponowanych haseł. Najwięcej punktów zdobyły hasła:

• „Emdek Świdnica, atrakcjami zachwyca!” /Piotr i Krzysztof Ziarnowscy/
  • „ W MDK-u marzenia się spełniają” /Grupa TS/
  • „Do MDK-u zapraszamy – baw się, ucz się razem z nami!” /Ada Pieczonka, Nadia Pieczonka i Marta Pieczonka /

więcej o wynikach plebiscytu pod linkem: https://mdk.swidnica.pl/pierwsze-polifoniczne-wystepy-za-nami/, a pytania konkursowe można znależć pod linkiem: https://mdk.swidnica.pl/ile-to-juz-lat-konkurs/

A oto wyniki konkursu jubileuszowego „Ile to już lat?, który można już śmiało zatytułować, że: „To już 70 lat!”. Na to pytanie wszyscy uczestnicy odpowiedzieli „śpiewająco”!

I miejsce: (powyżej 55 pkt.)

• Anna Jezierska i Aleksander Jezierski – z pracowni szachowej p. Marcina Korzekwy
  • Koło „Klawiatura” i przyjaciele – z pracowni muzycznej „Polifonia” p. Agnieszki Banach

zespół w składzie: Antonina Teuerle, Radosław Teuerle, Maciej Cisek, Nazar Revnivtsev, Patrycja Krupka,

Oliwia Konieczny, Karol Gączkowski, Łucja Dziadkowiec i Hanna Suszek.

II miejsce (45-55pkt.)

• Grupa TS – z koła teatralnego p. Wioletty Ziobrowskiej
    • zespół w składzie: Łucja Zaraś, Zuzanna Synowska, Maja Huzarska, Pola Żak, Milena Gładysz, Natalia Wasilewicz, Natasza Mikuś, Amelia Kudas, Zlata Stashkiv
  • Ada Pieczonka, Nadia Pieczonka i Marta Pieczonka z pracowni muzycznej „Polifonia” p. Agnieszki Banach
  • Sandra Matyszczyk – z koła teatralnego „Pierrot” p. Wioletty Ziobrowskiej
  • Zuzanna Gąszowska – pracowni muzycznej „Polifonia” p. Agnieszki Banach

III miejsce (35-44 pkt.)

• Hanna Scheffs z pracowni muzycznej „Polifonia” p. Agnieszki Banach
  • Angelika Borońska – z koła turystycznego „ToTuToTam” p.Zbigniewa Curyla
  • Piotr Ziarnowski i Krzysztof Ziarnowski z koła szachowego „Gambit” p. Marcina Korzekwy i koła turystycznego „ToTuToTam” p.Zbigniewa Curyla

Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymują:

• Iga Szklarczyk
  • Lena Gączkowska
  • Daria Rudnicka

Wszystkie prace uczestników do wglądu u koordynatora konkursu – Agnieszki Banach.

Laureatom gratulujemy i zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się w Dniu Patrona czyli dniu Biegu Patrolowego w sobotę 23.10.2021r. I pamiętajmy, że nasz „eMDeK” od dnia nadania imienia czyli 21 września 2007r. nosi nazwę Młodzieżowy Dom Kultury imienia Mieczysława Kozara-Słobódzkiego.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy na Bieg Patrolowy. Tego dnia chyba nikogo z nas nie zabraknie!

Agnieszka Banach