II miejsce Oskara w Twierdzy Kłodzko, 23.03.2019

W miniony weekend (23 marca) w Twierdzy Kłodzko odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka dla juniorów do lat 15 .
Oczywiście w rozgrywkach nie mogło zabraknąć Świdniczanina w osobie Oskara Perka. Turniej rozegrany na dystansie 7 rund z czasem 15 minut / zawodnika zgromadził na starcie ponad 40 zawodników. Oskar ostatecznie zajął II miejsce (6 z 7 pkt.) ustępując jedynie starszemu koledze z Czech Pavlowi Kacirek, który po remisie z Oskarem uzyskał wynik 6,5 pkt. Impreza rozegrana została w sali konferencyjnej “Wielkich Kleszczy” a turniej sędziował Pan Sławomir Machlowski .
Kilka dni wcześniej (20.03.19) Oskar reprezentował Klub Szachowy GAMBIT MDK w Turnieju w Przemkowie, gdzie odbyły się XIII Międzypowiatowe Mistrzostwa Szachowe pod Patronatem Burmistrza Przemkowa. Finalnie Oskar zdobył 6 z 7 pkt. podobnie jak trzech innych czołowych uczestników turnieju…
Zmagania zakończył jednak tuż za podium (4 miejsce) ponieważ w tym przypadku o wynikach zadecydowała punktacja pomocnicza (Buchholz).
Oskar nie odpuszcza i już przygotowuje się do występu w Ścinawce Średniej, gdzie powalczy o cenne punkty FIDE w Grand Prix Ziemi Kłodzkiej.