II Lwówecki Marsz na Orientację

1. kwietnia 2021 odbyły się II Lwóweckie Marsze na Orientację. Po ich zakończeniu świdnickie koło PTTK, działające w ramach Młodzieżowego Domu Kultury, wysunęło się na prowadzenie po pierwszej rundzie w klasyfikacji generalnej Pucharu Dolnego Śląska.

II Lwóweckie Marsze na Orientację  odbyły się w Niwnicach k/Lwówka Śl. Była to jednocześnie  pierwsza runda Pucharu Dolnego Śląska w 2021 r. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby impreza odbyła się z zachowaniem rygorów pandemicznych. W zawodach uczestniczyło 65. uczestników  z Wrocławia, Lwówka, Lubania, Bolkowa, Smolca, Siedlęcina, Młyńska i spora grupa reprezentująca nasze miasto.

Grad medali dla „To tu to tam“

Koło PTTK „To tu to tam“  działające przy Młodzieżowym Domu Kultury  w Świdnicy  wystawiło dwudziestosobową reprezentację. Była to młodzież w wieku od 6 do 17 lat, wsparta udziałem rodziców, członków Koła PTTK „Pszczoły i Trutnie”.

W kategorii TP: II miejsce: Krzysztof Ziarnowski z mamą Jadwigą, III miejsce Ewa Matyszczyk Borońska i Agnieszka Klimas – Tyńska
W kategorii TD: I miejsce: Zuzanna Józefiak i Piotr Ziarnowski, III miejsce: Zofia Malczyk i Angelika Borońska, IV miejsce: Hanna Dębek i Karolina Tyńska
Kategorii TM: I miejsce: Agata Hruszowiec i Andżelika Stępniowska, IV miejsce: Martyna Nycek  i Amelia Jaskuła,
W kategorii TJ: III miejsce: Natalia Józefiak i Sandra Matyszczyk W kategorii TU: III miejsce Zbigniew Curyl i Łukasz Ziarnowski, VI miejsce: Kinga i Andrzej Hruszowiec.

Impreza odbyła się w trudnym, odcinkami górskim terenie przy zachmurzonej pogodzie, na szczęście bez opadów. Sędzią Głównym zawodów był Wojciech Król a całość nadzorował Przewodniczący Dolnośląskiej Komisji Imprez na Orientację: Tadeusz Sławiński

Na zakończenie odbyła się skromna uroczystość wręczenia drużynom pucharów i dyplomów za wyniki w Pucharze Dolnego Śląska InO w 2020 r. Koło „ToTuToTam w Świdnicy odebrało puchar za II miejsce w ogólnej klasyfikacji drużynowej.