Iga i Szymon z „Polifonii” po raz kolejny w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Złoty Akord’2026”

Iga Szklarczyk i Szymon Brożbar  – klawiszowcy z pracowni muzycznej „Polifonia” dz. II MDK po raz kolejny zakwalifikowali się do Finału , tym razem już III Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego „Złoty Akord’2026”, organizowanego przez MDK Śródmieście we Wrocławiu  https://mdksrodmiescie.wroc.pl/lista-osob-zakwalifikowanych-do-finalu-iii-ogolnopolskiego-konkursu-keyboardowego-zloty-akord-2026/  Eliminacje, jak co roku , odbyły się w formule on-line. Profesjonalne Jury wybrało najlepszych w każdej kategorii w oparciu o przesłane nagrania w formie linka na youtube. Ta kwalifikacja do Finału to tylko potwierdzenie umiejętności Igi i Szymona, którzy  na ostatnim konkursie „Mistrz Klawiatury’ 2026” zdobyli najwyższe noty w swoich kategoriach wiekowych – Iga I miejsce, a Szymon II miejsce. Bardzo dziękujemy pracowni „Robotyki” i Panu Zbyszkowi za stworzenie linków do naszych konkursowych nagrań😊  Teraz przed naszymi instrumentalistami „ostatnia prosta” – szlifowanie repertuaru, wyszukiwanie ciekawych brzmień i zaskakujących efektów specjalnych. Finał już za dwa tygodnie – prezentacje „na żywo” 30 maja w auli MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.

A oto prezentacje Szymona i Igi z I etapu konkursu, to tylko fragmenty tego, co potrafią😊

Szymon: https://youtu.be/Dmus-xcdpBg

 

Iga :  https://youtu.be/Hf0KDR_qft8?si=XbJGWKy6rQtRVqLm

W przesłuchaniach finałowych, które odbędą się we Wrocławiu, Świdnicę będzie też reprezentował Staś Sahaidak . Całej świdnickiej „trójce” życzymy prezentacji na „szóstkę” i miejsc na podium!

Jak zwykle trzymamy kciuki – Powodzenia!😊

Agnieszka Banach

Loading