I Turnus (zdjęcia)

Ferie przemijają nieubłaganie. Pierwszy turnus półkolonii w eMDeKu upłynął pod znakiem świetnej zabawy, rywalizacji i odwiedzin w ważnych miejscach naszego miasta. Było artystycznie za sprawą warsztatów z nauczycielami, na co dzień prowadzącymi zajęcia stałe. Uczestnicy rywalizowali w grupie i indywidualnie w konkurencjach wymagających sprawności umysłowej i fizycznej. Niezapomnianą zabawę zagwarantował Park Wodny we Wrocławiu gdzie udaliśmy się już we wtorek.

W środę uczestnicy zimowiska odwiedzili Teatr, gdzie bardzo gościnnie zostali przyjęci przez panią Halinę Szymańską, która wprowadziła ich we wszystkie zakątki Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dzieci miały okazję przebrać się w kostiumy i wcielić się w role kostiumowe, miały okazję poznać pracę garderobianej, charakteryzatorki także operatora świateł i akustyka.

Pan Zbigniew Malicki odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez dzieci w trakcie wizyty w Muzeum Dawnego Kupiectwa. Dzieci jak to dzieci, zadawały trudne pytania np.; z czego zrobiona jest makieta w Sali Rajców; co można kupić za jednego świdnickiego florena.

Niezwykłych doznań dostarczyło spotkanie z himalaistą Piotrem Snopczyńskim. Na hali sportowej w Witoszowie Dolnym pod jego asekuracją półkoloniści wspinali się na ściance bijąc swoje życiowe rekordy. Zimowy program półkolonii dopełniło saneczkowe szaleństwo na stoku „Andrzejówka”. Tak oto aktywie w eMDeku spędziło pierwszy tydzień 64 dzieci z naszego miasta i okolic.

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

Loading