I miejsce dla pracowni muzycznej „Polifonia” na XIV Jesiennym Spacerze Śladami Patrona MDK!

Co za radość! Sobota 15 października była bardzo szczęśliwym dniem dla pracowni muzycznej „Polifonia” dz. II MDK. XIV Jesienny spacer śladami Mieczysława Kozara-Słobódzkiego wygrała nasza pracownia, zdobywając I miejsce i voucher od Komitetu Rodzicielskiego na wycieczkę nagrodową! A wszystko to, dzięki super drużynie, składającej się z reprezentantów różnych grup pracowni „Polifonia”- „Klawiatury”, Studia Piosenki” i zespołu dawnego „Totus Musicus”. W tym roku brały udział same dziewczęta: Nadia Pieczonka, Ada Pieczonka, Hania Suszek, Zosia Gołowkin, Klaudia Chudy, Zuzia Gąszowska, Iga Szklarczyk, Tosia Gąszowska, Justyna Sulkowska i Zuzia Synowska. Mieliśmy emblematy z logo pracowni, a do śpiewania hymnu „Jest taki dom” własnego akompaniatora fletowego- Zuzię.  Głównym zadaniem podczas spaceru było rozwiązanie questa dotyczącego patrona MDK. I wcale nie było łatwo. Kilka drużyn zdobyło tyle samo punktów, więc konieczna była dogrywka – test wiedzy o Mieczysławie Kozarze -Słobódzkim. Nasza pracownia była najlepsza – 8 na 10! A potem to już tylko przyjemności – dyplomy, puchar, …grochówka:)

Ciekawostką tego dnia było spotkanie z Panem Zbigniewem Żelaśkiewiczem, który zaprezentował stroje z czasów Legionów Piłsudskiego oraz przekazał eksponaty do Izby Pamięci naszego patrona. My też odwiedziliśmy tego dnia Izbę Pamięci.

W Dniu Patrona uczestniczyli też inni reprezentanci naszej pracowni, którzy tym razem poszli „spacerować” z innymi pracowniami, do których również uczęszczają. Byli to: Lila Chudzińska, Maja Huzarska, Maciej Cisek i Varvara Mikhnevych. Im też należy się pochwała za obecność na tej chyba najważniejszej w roku imprezie integracyjnej MDK.

Dziękuję wszystkim za udział w tegorocznym Jesienny spacerze z Patronem. Zapraszam na kolejny za rok  – to świetna zabawa i super spotkanie wszystkich pracowni, a o to przecież przede wszystkim chodzi. A naszą drużynę czeka jeszcze przyjemność – wycieczka nagrodowa do wybranego miejsca. Już myślimy, gdzie pojechać 🙂

Pozdrawiam jesiennie:)

Agnieszka Banach

Loading