FINAŁ CENTRALNY XLV OMTTK – PROTOKÓŁ

Protokół Finału Centralnego XLV OMTTK, Ustrzyki Dolne

8-11 czerwca 2017 r. – Ustrzyki Dolne
Organizatorem przedsięwzięcia było Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Realizatorem bezpośrednim, z upoważnienia Rady Programowej do spraw Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie, był Oddział Bieszczadzki PTTK w Ustrzykach Dolnych. Przedsięwzięcie zostało realizowane ze środków własnych PTTK.

Współorganizatorzy:
Życzliwej pomocy i wsparcia udzielili:
• Starosta Powiatu Bieszczadzkiego
• Burmistrz Miasta Ustrzyki Dolne
• Wójt Gminy Czarna
• Wójt Gminy Lutowiska

Skład osobowy ekipy organizatorów:
W gronie organizatorów znaleźli się członkowie, działacze i sympatycy Oddziału Bieszczadzkiego PTTK w Ustrzykach Dolnych:
• Andrzej Rybski – komandor finału,
• Marian Kurzyna – sędzia główny Finału Centralnego (członek Rady Programowej ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK, Oddział PTTK w Biłgoraju)
• Danuta Sosnowska – członek Rady Programowej ds. Młodzieży Szkolnej ZG PTTK, Oddział Regionalny PTTK w Gdańsku
• Joanna Blicharska – koordynator z ramienia Biura ZG PTTK,

W poszczególnych konkurencjach, Finału Centralnego XLV OMTTK PTTK, najlepszymi okazali się:

Test wiedzy
Indywidualnie wśród uczniów szkół podstawowych
• Patrycja Krzyżostanek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach (woj. łódzkie)
Indywidualnie wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• Martyna Żarska z SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
Indywidualnie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• Natalia Dawidowska z klubu „The Cathlons” Decathlon w Rumii (woj. pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach (woj. łódzkie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół „The Cathlons” Decathlon w Rumii (woj. pomorskie)

Turystyczny marsz na orientację
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju (woj. lubelskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół z Gimnazjum nr 1 Zespołu Szkół nr 1 w Ropczycach (woj. podkarpackie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Międzyszkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Tramp” w Bogatyni (woj. dolnośląskie)

Turystyczny rower
Indywidualnie wśród uczniów szkół podstawowych
• Maciej Sierżęga z SKKT PTTK nr 25 przy Szkole Podstawowej w Rzeszowie (woj. podkarpacki)
Indywidualnie wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• Martyna Żarska z SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
Indywidualnie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• Jakub Flak z klubu „Robimy rzeczy” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Prudniku (woj. opolskie)
• Karol Zych z klubu „Elbląskie Dragonki” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT PTTK nr 25 przy Szkole Podstawowej w Rzeszowie (woj. podkarpackie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Międzyszkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego „Tramp” w Bogatyni (woj. dolnośląskie)

Atrakcje turystyczne województwa podkarpackiego w ramach Turystycznego ABC
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT PTTK przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju (woj. lubelskie)
• zespół SKKT PTTK „Tuptusie” przy Publicznej Szkole Podstawowej w Szybowicach (woj. opolskie)

Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół SKKT „Azymut” przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Prudniku (woj. opolskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie)
Piosenka turystyczna w ramach Turystycznego ABC
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT PTTK „Siedmiomilowe Buty” z Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie (woj. wielkopolskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół „SKARMAT” w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie)

Gra azymutowa w ramach Turystycznego ABC
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolnikach (woj. łódzkie)
• zespół SKKT PTTK „Powsinoga” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie (woj. mazowieckie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół SKKT „Kamzik” przy Oddziale PTTK w Rybniku (woj. śląskie)
• zespół „HYCKI” z Gimnazjum nr 1 w Skokach (woj. wielkopolskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół „Robimy rzeczy” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku (woj. opolskie)
• zespół z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie)

Planowanie wycieczki turystyki kwalifikowanej w ramach Turystycznego ABC
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT „Powsinoga” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie (woj. mazowieckie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół „SKARMAT” w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie)
• zespół SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
• zespół z Publicznego Gimnazjum nr 6 im. Ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach (woj. mazowieckie)
• zespół z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnej (woj. zachodniopomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół SKKT z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach (woj. świętokrzyskie)

Turystyczne ABC
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół SKKT „Powsinoga” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie (woj. mazowieckie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół z SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie)
Samarytanka
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół Młodzieżowego Koła PTTK „ToTuToTam” w Świdnicy (woj. dolnośląskie)
• zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumii (woj. pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół z Salezjańskiego Gimnazjum im. Dominika Savio w Rumii (woj. pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół SKKT PTTK nr 32 „Azymut” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzuchowej (woj. małopolskie)

Konkurs posiadanych uprawnień i odznak turystycznych PTTK
Indywidualnie wśród uczniów szkół podstawowych
• Natalia Józefiak z Młodzieżowego Koła PTTK „ToTuToTam” w Świdnicy (woj. dolnośląskie)
Indywidualnie wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• Mateusz Klebba z Salezjańskiego Gimnazjum im. Dominika Savio w Rumii (woj. pomorskie)
Indywidualnie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• Kinga Miszczak z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie)
Drużynowo wśród uczniów szkół podstawowych
• zespół z Młodzieżowego Koła PTTK „ToTuToTam” w Świdnicy (woj. dolnośląskie)
• zespół SKKT PTTK ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju (woj. lubelskie)
• zespół SKKT „Pwosinoga” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie (woj. mazowieckie)
• zespół SKKT PTTK „Tuptusie” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach (woj. opolskie)
• zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumii (woj. pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół gimnazjalnych
• zespół SKKT PTTK „Złoty Plecak” przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie)
• zespół SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
• zespół SKKT „Azymut” z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku (woj. opolskie)
• zespół z Salezjańskiego Gimnazjum im. Dominika Savio w Rumii (woj. pomorskie)
Drużynowo wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych
• zespół z Międzyszkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego „Tramp” w Bogatyni (woj. dolnośląskie)
• zespół SKKT PTTK nr 21 z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie)
• zespół „Robimy rzeczy” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku (woj. opolskie)
• zespół z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie)
• zespół „The Cathlons” Decathlon w Rumii (woj. pomorskie)

Klasyfikacja generalna Finału Centralnego XLV OMTTK PTTK
Szkoły podstawowe
I miejsce
SKKT PTTK ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju (woj. lubelskie)
zespół w składzie: Milena Brodziak, Benedykt Buczek, Jakub Rak
opiekun: Urszula Górniak
II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Brzechwy w Rumii (woj. pomorskie)
zespół w składzie: Michał Bielecki, Karolina Słupecka, Natalia Witkowska
opiekun: Alina Dempc
III miejsce
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolnikach (woj. łódzkie)
zespół w składzie: Patrycja Krzyżostanek, Hubert Nowak, Bartosz Sokołowski
opiekun: Marzena Ogorzelska
IV miejsce
Młodzieżowe Koło PTTK „ToTuToTam” w Świdnicy (woj. dolnośląskie)
zespół w składzie: Agata Hruszowiec, Natalia Józefiak, Piotr Kowalski
opiekun: Zbigniew Curyl
V miejsce
SKKT PTTK nr 25 ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rzeszowie (woj. podkarpackie)
zespół w składzie: Maciej Sierżęga, Aleksandra Wilk, Adrian Wróbel
opiekun: Monika Grędziak
Gimnazja
I miejsce
SKKT PTTK z Gimnazjum w Aleksandrowie (woj. lubelskie)
zespół w składzie: Katarzyna Michońska, Jakub Tokarz, Martyna Żarska
opiekunowie: Adam Dariusz Leszczyński, Tomasz Maciocha
II miejsce
Salezjańskie Gimnazjum im. Dominika Savio w Rumii (woj. pomorskie)
zespół w składzie: Jakub Grubba, Mateusz Klebba, Julia Konarzewska
opiekun: Hanna Topolska
III miejsce
Gimnazjum nr 1 z Zespołu Szkół nr 1 w Ropczycach (woj. podkarpackie)
zespół w składzie: Łucja Kłósek, Kacper Kojder, Jędrzej Sieroń
opiekun: Elżbieta Bokota
IV miejsce
SKKT „Azymut” z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku (woj. opolskie)
zespół w składzie: Stanisław Dendewicz, Martyna Olszewska, Magdalena Skubańska
opiekun: Halina Garczyńska
V miejsce
„HYCKI” z Gimnazjum nr 1 w Skokach (woj. wielkopolskie)
zespół w składzie: Paulina Kawczyńska, Paulina Kubicka, Małgorzata Surdyk
opiekun: Andrzej Surdyk
Szkoły Ponadgimnazjalne
I miejsce
„The Cathlons” Decathlon w Rumii (woj. pomorskie)
zespół w składzie: Natalia Dawidowska, Jakub Korzekwa, Filip Mucha
opiekun: Jacek Pałubicki
II miejsce
Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych
zespół w składzie: Remigiusz Kunasz, Kinga Miszczak, Daria Prędki
opiekun: Kamila Walasek
III miejsce
Międzyszkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Tramp” w Bogatyni (woj. dolnośląskie)
zespół w składzie: Oskar Adamski, Amanda Kleinschmidt, Michał Leński
opiekun: Katarzyna Krawczenko
IV miejsce
SKKT PTTK nr 21 z I Liceum Ogólnokształcącego z Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie)
zespół w składzie: Aleksandra Gątarczyk, Julia Jankowska, Karolina Starań
opiekun: Robert Mazurek
V miejsce
SKKT „Protektory” z Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach (woj. mazowieckie)
zespół w składzie: Kamila Gogacz, Adam Janas, Aleksandra Krawczyk
opiekun: Mirosław Mazur

Opracowanie:
Andrzej Rybski

 794 total views,  2 views today