Finał Świdnickiego Artystycznego Pleneru dla Dzieci i Młodzieży MDK

W dniu 28 października 2022r. w MDK na ul. Słobódzkiego 21 miał miejsce uroczysty wernisaż, na którym wręczone były nagrody za najlepsze prace wykonane podczas plenerów. Zaprezentowane zostały dzieła malarskie, rysunkowe, graficzne oraz ceramiczne, wykonane w miesiącach wrzesień -październik tego roku, w różnych zakątkach naszego miasta. Można było również zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową z motywem świdnickim, która stanowi pokłosie letnich plenerów i warsztatów w Parku Młodzieżowym, a niebawem zaprezentowana zostanie w Muzeum Kupiectwa.  Tego dnia w dziale II pojawili się najzdolniejsi uczestnicy pracowni plastycznych MDK, ich rodzice, dziadkowie licznie wypełniając salę widowiskową. Imprezę uświetnił mini koncert uczestników pracowni muzycznej p. Agnieszki Banach, zaśpiewali:  L. Szymański, Nadia i Ada Pieczonka, Zuzia Szachniewicz i Milenka Tadrzak oraz zagrał zespół keyboardowy: Tosia i Radek Teuerle, Ignacy Sokołowski. Nagrody z rąk wicedyrektora MDK, p. Zbyszka Brożbara otrzymali: Lidia Kowalska, Magdalena Morawska, Andrzej Mitranka, Julia Simlat, Natasza Pełka, Ola Brożbar, Pola Szklarczyk, Magdalena Fąfara, Zuzanna Guzik, Oliwia Moniuszko, Varvara Mikhnevych, Aleksandra Kwiatkowska, Justyna Gerus, Ada Pieczonka, Jagna Habzda, Gabryś Wojsiak, Natalia Strzelczyk, Julia Bobela, Alina Bondarenko, Wanda Lencewicz. Gratuluję młodym twórcom -koordynator Elżbieta Tarnowska.