Festyn Rekrutacyjny MDK Świdnica

Początek roku szkolnego 2017-2018  Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy postanowił zainaugurować festynem na Osiedlu Młodych, przy byłym Gimnazjum nr 1 w Świdnicy.

Miejsce wyboru festynu nie było przypadkowe, ponieważ Oddział II MDK działający do tej pory przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Marcinkowskiego, został przeniesiony właśnie do byłego Gimnazjum nr 1 w Świdnicy i tam w tym roku szkolnym uczestnicy zajęć MDK dz. II będą uczęszczać na zajęcia.

Licznie zgromadzona publiczność składająca się z rodziców , uczestników i młodzieży zainteresowanej swoim rozwojem w formie zajęć popołudniowych, miała okazję skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez nauczycieli MDK . Na skwerku byłego Gimnazjum nr 1 królowały zabawy integracyjne, a wśród nich gra w Kule – Bule, strzelanie z łuku, rzut piłeczką do kosza, turniej szachowy oraz formy plastyczne prowadzone przez panią Elę Tarnowską nauczycielkę plastyki i form ceramicznych w MDK Świdnica.

Całość uświetniły występy dzieci i młodzieży działającej w kołach wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, a wśród nich pracownia muzyczna pani Ewy Tyszkiewicz, Studio Piosenki „La Chanson” prowadzone przez Dariusza Jarosa- koordynatora festynu rekrutacyjnego oraz Studio Piosenki Bartek pani Agnieszki Banach.

„MDK Bawi , Uczy i Wychowuje” to hasło przewodnie naszej placówki, które przyświeca nam pracownikom i nauczycielom, dzięki czemu zajęcia i oferta edukacyjna dla uczestników zajęć jest z roku na rok atrakcyjniejsza i zachęca młodzież do twórczej pracy i rozwoju.

Zachęcamy więc wszystkich Młodych Świdniczan do zapoznania się z ofertą zajęć naszej placówki. Pamiętajcie Drzwi MDK – u są dla Was zawsze otwarte.

W byłym Gimnazjum nr 1 działają pracownie:

  • – muzyczna
  • – plastyczna
  • – teatralna
  • – szachowa
  • – fotograficzna

W Szkole Podstawowej nr 2 działa pracownia:

  • – modelarska

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze

D. Jaros

Loading