Europejska noc muzeów także w Świdnickim MDKu

Dla osiemdziesięciu uczestników  noc z piątku na sobotę w MDK była nieprzespana.
Dołączyliśmy do europejskiej nocy w muzeów i po raz trzeci bawiliśmy się w pracowniach przy ul. Nauczycielskiej 2. Szereg atrakcji zapewnił Turniej o TANI puchar, czyli Turniej Arcyswobodniej Nocnej Integracji. Odpowiednią dawkę emocji zapewniły konkurencje sprawnościowe pomiędzy przedstawicielami pracowni MDK i gości z Rybnika. Przy okazji ich wizyty zaprezentowali się w godzinnym koncercie prezentując program wokalno-muzyczny. Uczestnicy nocnych harców dali upust swoim umiejętnościom w lotach kosmicznych, otwierali prezenty w nietypowej garderobie oraz wystylizowali najmodniejsze w tym sezonie kolorowe fryzury dla swoich nauczycieli.
Nagrody ufundował Komitet Rodzicielski i sponsor Pizzeria DaGrasso.
Po zmierzchu dzieci i młodzież realizowały się w warsztatach szyjąc „w ciemno”, budując roboty, projektując kolorowe przypinki. Nocne modelowanie i gry planszowe dopełniły całości programu.
Udział wzięły pracownie modelarskie A. Walerowicza i M. Grzelaka, form dekoracyjnych J. Walerowicz, muzyczna E. Tyszkiewicz, turystyczna Z. Curyla, robotyki Z. Brożbara.
Kolejna noc w EmDeKu już za rok!
FILM Z WIECZORNEGO TURNIEJU Z LOTU PTAKA:

GALERIA ZDJĘĆ:

[themify_icon icon=”fa-link” ] Galeria zdjęć na Flickerze