Ekologiczny Turniej Szachowy

18 kwietnia w dziale II Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy odbył się Ekologiczny Turniej Szachowy.

Organizatorem Turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy oraz Miasto Świdnica. Turniej miał na celu popularyzację szachów wśród dzieci oraz młodzieży ze Świdnicy i okolic oraz wzrost świadomości ekologicznej uczestników.
W Turnieju wzięło udział 28 zawodników. Turniej był przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry: 10 minut + 5 sekund na ruch. W Turnieju zostały uwzględnione następujące kategorie wiekowe: chłopcy do 10 lat, dziewczęta do 10 lat, chłopcy do 13 lat, dziewczęta do 13 lat. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W Turnieju wzięło udział wielu uczestników wszystkich trzech pracowni szachowych MDK. Szczególne osiągnięcia uczestników pracowni to:

  • wśród dziewcząt do 10 lat: I miejsce – Maria Michałowska;
  • wśród chłopców do 10 lat: I miejsce – Michał Dobosz, II miejsce – Jakub Banasiak, III miejsce – Jakub Rogóż;
  • wśród dziewcząt do 13 lat: II miejsce – Emilia Dobosz, III miejsce – Martyna Mróz;
  • wśród chłopców do 13 lat: II miejsce – Jakub Brożbar, III miejsce – Bernard Bator.

Dla niektórych szachistów z naszej pracowni był to również debiut turniejowy, a dla innych kolejne osiągnięcie szachowe. Gratulacja dla wszystkich uczestników pracowni: Magdalena Fuja, Martyna Mróz, Bernard, Bator, Leonard Bator, Miłosz Pawłowski, Kacper Stachniuk, Artem Yakovenko.

Turniej sędziowali Natalia Mielnik, Krzysztof Serwin.

 

Loading