Dzień Talentów pełen… talentów

Dzień Talentów pełen… talentów!

Publiczność i jury byli zgodni – dwie najważniejsze nagrody tegorocznego przeglądu świdnickich talentów zdobył jeden zespół. Mażoretki – eksportowy hit Świdnicy!

21 marca 2016 r. czyli w pierwszym dniu wiosny, uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy spędzili wagary w Teatrze Miejskim w Świdnicy, gdzie odbył się kolejny Dzień Talentów. Ideą główną imprezy organizowanej od kilku lat jest propagowanie talentów i pasji wśród uczestników zajęć MDK w Świdnicy i promowanie ich na arenie zewnętrznej poprzez etapy regionalne i ogólnopolskie.

W tym roku jury w składzie: Bożena Kuźma, zastępca dyrektora ŚOK, Mariusz Barcicki, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Świdnicy oraz Wiesław Rośkowicz, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy, przyznało siedem wyróżnień i jedną nagrodę Grand Prix.

Podwójnym zwycięzcą świdnickiego Dnia Talentów 2016 został zespół Mażoretek Seniorek, prowadzony przez nauczycielkę pracowni tanecznej, Annę Trzeciak, który jednocześnie zdobył nagrodę publiczności.

Tym samym dziewczyny w przyszłym roku będą reprezentować Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy na rejonowym Dniu Talentów organizowanym 21 marca 2017 r. przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. W tym roku zaszczyt ten przypadł zwyciężczyni „Dnia Talentów” z 2015 roku, Aleksandrze Ziaja, która z zespołem tanecznym ONE, po występie w Ciepłowodach, uzyskała nominację do etapu wojewódzkiego. Zespół ONE to podopieczni Renaty Łukaszewicz – Szczepanik.

Wyróżnienia przyznane podczas tegorocznego Dnia Talentów:

Martyna Idczak z grupy teatralnej „Pauza”, pracownia Joanny Chojnowskiej

Zespół Smyki, pracownia Ewy Tyszkiewicz

Natalia Józefiak z Koła Turystycznego „ToTuToTam”, pracownia Zbigniewa Curyla

Pracownia młodego ceramika Elżbiety Tarnowskiej,

Grupa teatralna „Pierrot”, pracownia Wioletty Ziobrowskiej,

„Duet na pięć”, pracownia Dariusza Jarosa,

Elżbieta Kuzio, pracownia Mirosława Jabłońskiego

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Loading